Úvod Olympijského festivalu v Ostravě a na Bílé přilákal přes 17 tisíc lidí

Bruslařská dráha - Foto: František Tichý

Bruslařská dráhaFoto: František Tichý

Přes 17 tisíc návštěvníků prošlo Olympijským festivalem v Ostravě a ski centrem na Bílé v Beskydech během prvních tří dnů olympiády. O olympijské sporty mezi dospělými a hlavně dětmi je velký zájem.

„My jsme spokojení s víkendem. Program byl u Ostravar Arény a ve středisku Bílá. U Ostravar Arény jsme měli v sobotu 4200 návštěvníků, ve ski areálu 2000 prodaných permanentek. V neděli to bylo přes 5000 návštěvníků v Ostravě a znovu 2000 na Bílé. To znamená od pátečního otevření 17 tisíc návštěvníků a s tím jsme spokojení,“ vypočítává projektová manažerka Českého olympijského výboru Naďa Černá. 

Největší zájem byl mezi návštěvníky jednoznačně o curling a pak to byly boby, saně, skeleton. „Tam jsou fronty. Běžky a u toho laserová střelnice – to si také lidé nenechají ujít,“ dodává Černá. 

 

Dění na Olympijském festivalu sleduje reportér David Procházka.

Vložit na svůj web

I v tomto týdnu je toho pro sportovní nadšence v Ostravar Aréně a kolem ní nachystáno mnoho. Návštěvníci uvidí velmi pestrou skladbu. Bude tady paralympijský den, který nabídne ojedinělé sporty. 

„Například běh poslepu s trasérem, exhibici sledge hokeje nebo zvukovou střelbu. To bude středa 14. února. Ale čekají nás tady i workshopy mazání lyží s profesionálním servismanem, panem Fouskem, kterého doplní Martin Petrásek,“ prozrazuje program na nejbližší dny člen organizačního týmu Olympijského festivalu Miloš Židík. 

A ještě lehce nastíní i další víkend: „Čekají nás Raškohrátky, exhibice v krasobruslení a takovým bonbónkem bude možná komentovaný trénink hráčů HC Vítkovice Ridera.“ 

Vítkovičtí hokejisté by se měli fanouškům v přípravě na nejdůležitější část sezony předvést hned dvakrát. Ve čtvrtek a v sobotu.  

Autor:  David Procházka
Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 22.2.2018 12:35 do 14:40; v ulici Hradišťská v obci Těrlicko okres Karviná; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění
  Od 22.2.2018 12:25 do 14:30; na silnici 57 u obce Úvalno okres Bruntál , délka 867m; objízdná trasa přes obec Úvalno - silnice č. 460; nehoda, doprava odkloněna po objízdné trase; neprůjezdný pruh, 2 ...
  Od 22.2.2018 11:45 do 13:50; v ulici Opavská v obci Krnov okres Bruntál; u čp. 43.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace