Vesmír a příroda8. července  2016 v 11:39  

Poslední dny dinosaurů

Kostra tyrannosaura, vystavená v Royal Tyrell Museum v kanadské Albertě - Foto: Pierre Camateros,  CC BY-SA 3.0

Kostra tyrannosaura, vystavená v Royal Tyrell Museum v kanadské AlbertěFoto: Pierre Camateros, CC BY-SA 3.0

Napínavý „paleontologický thriller“ láká na výpravu za pravěkou apokalypsou. Do roku 66 038 525 před současností.

Je v pořadí již osmou knihou Vladimíra Sochy, pracovníka královéhradecké hvězdárny a popularizátora paleontologie – zároveň je to svého druhu premiéra. Autor, který se dosud věnoval především populárně naučné literatuře, se ve své nejnovější knize pouští na nejistou půdu vědecké fantazie. Čtveřici hrdinů – paleontoložku, geologa, astronoma a experta na přežití – posílá škvírou v časoprostoru na samý konec druhohor, jen 48 hodin před katastrofu, která celý svět dinosaurů obrátí v prach. A to není jediný problém, kterému hrdinové musí v neznámém světě čelit. 

Poslední dny dinosaurů - Foto:  Radioservis

Poslední dny dinosaurůFoto:  Radioservis

Vladimír Socha zvolil při psaní takřka „vernovský“ přístup. S výjimkou samotné cesty časem, což je pochopitelně čirá fantazie, najdete v jeho knize jen vědecky podložená fakta. Popis přírodního prostředí i samotných dinosaurů vychází z nejaktuálnějších studií a nálezů, totéž se týká průběhu samotné katastrofy. Za správnost informací ručí odborníci na paleontologii i astronomii, se kterými Vladimír Socha všechny podstatné informace konzultoval. Čtenář jeho knihy se tak dočká nejen napínavého děje, ale i poučení. Poslední dny dinosaurů vydalo nakladatelství Radioservis

O knihu Poslední dny dinosaurů s námi můžete soutěžit.
Šanci na výhru máte do neděle 24. července.  

Vladimír Socha: Poslední dny dinosaurů aneb Výprava za pravěkou apokalypsou. Praha: Radioservis, 2016. ISBN 978-80-87530-74-0.
 

Pořad: Planetárium  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: neděle 09:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas