Nové PlusAktualizováno 15.12.2015  

Český rozhlas Plus se stěhuje ze středních vln. Od ledna nás naladíte na VKV

Plus se stěhuje ze středních vln. Od ledna nás najdete na VKV - Foto:  MCRTLife, CC0 Public domain

Plus se stěhuje ze středních vln. Od ledna nás najdete na VKVFoto:  MCRTLife, CC0 Public domain

Posloucháte Český rozhlas Plus na středních vlnách? Pak se připravte na novoroční stěhování. Abyste nás naladili i po 5. lednu 2016, budete si muset přeladit rádio.

Už dnes naladíte stanici Plus na většině našeho území na velmi krátkých vlnách VKV neboli FM, a to 24 hodin denně. S novým rokem teď přichází druhá fáze našeho a vašeho rozhlasového stěhování. 5. ledna opustí Plus střední vlny a definitivně se přesune na FM frekvence. 

Jedinou výjimkou je Ostravsko. Tam si Plus i nadále pustíte vždy od 16 do 24 hodin na středních vlnách, jak jste byli zvyklí doteď – konkrétně na frekvenci 639 kHz. 

Jak a kam přeladit? Návod 

Posluchači, kterých se stěhování ze středních vln týká, se samozřejmě nemusejí bát. O Český rozhlas Plus rozhodně nepřijdou. Máme hned několik tipů, jak postupovat. 

Jak a kam přeladit? Podívejte se.

Ten nejjednodušší zní: zkontrolujte, zda váš rozhlasový přijímač umí přijímat i velmi krátké vlny – tedy VKV neboli FM. Pokud ano, pak stačí přeladit na jinou frekvenci. 

Stanici Plus kromě toho na celém našem území naladíte digitálně. Jediné, co k tomu potřebujete, je digitální televizor nebo digitální rozhlasový přijímač. Vysílání všech stanic Českého rozhlasu v systému DVB-T naladíte před nebo za televizními programy a také v systému DAB. A poslouchat nás samozřejmě můžete i přes internet na počítači nebo na mobilních aplikacích Český rozhlas iRadio. 

Pokračujeme v posilování FM sítě 

Na závěr ještě dobrá zpráva. Český rozhlas Plus a jeho posluchači dostanou v prvním čtvrtletí roku 2016 dva nové vysílače v západních Čechách. Koncem února 2016 nás v Chebu a okolí naladíte na frekvenci 94,1 FM a v Karlových Varech a okolí na frekvenci 97,8 FM. 


Kde všude nás naladíte na FM? Podívejte se:
 

Pokrytí Plusu od listopadu 2015 - Foto:  Český rozhlas


Vysílače a FM frekvence Českého rozhlasu Plus:
 

Nové vysílače ČRo Plus - Foto: Vladimír Staněk

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)

Sledujte nás

Radiofórum

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace