Politika není nudné téma, když není nudně podaná, říká youtuber Kovy

Karel Kovář alias Kovy - Foto: Fotobanka Profimedia

Karel Kovář alias KovyFoto: Fotobanka Profimedia

Za tři týdny čekají Česko parlamentní volby. Výsledek mohou ovlivnit mimo jiné i mladí lidé, kteří půjdou volit poprvé. Jejich účast ve volbách ale bývá malá. To se snaží změnit například youtuber Kovy, jehož videa na internetu sleduje pravidelně půl milionu fanoušků.

„Politika není nudné téma, pokud není nudně podané,“ říká Kovy a dodává, že videa o politice se rozhodl točit už před rokem a půl na Slovensku, a to v souvislosti s nacionalistickým působením Mariana Kotleby a jeho Ľudové strany Naše Slovensko, která byla podle něj myšlenkami a programem děsivá. 

„Řekl jsem si, že provovoliči jsou na Slovensku lidé, kteří se také dívají na má videa. Tam jsem cítil povinnost říci, jak to cítím a že by lidé si měli dát pozor na takové extrémy,“ vysvětluje. 

Zatím poslední Kovyho video s volební tematikou bylo motivační. Vyzývá, aby mladí Češi šli k volbám a vyjádřili svůj názor. „Myslím si, že mladá generace se nebude tolik lišit od starší, největší odlišnosti budou v preferencích komunistické straně a Pirátům,“ míní Kovy. 

On sám ale prý není jediným českým youtuberem, který se zabývá politikou. "Před volbami se ukáže, jestli youtubeři dokážou mladé lidi motivovat k tomu, aby se zajímali o veřejné dění a šli vyjádřit svůj názor," říká. 

Politici také podle něj zaspali komunikaci s nejmladší generací. "Tím, že se mladí lidé o politiku nezajímají a k volbám nechodí, politici na ně přestali mířit i ve svých programech. Je to takový začarovaný kruh, ze kterého se snad nějak brzy dostaneme,“ uzavírá Kovy. 

Autor:  Marie Bastlová, Prokop Havel  (prh)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace