Speciál o palmovém oleji: Hoří pralesy, plíce naší planety. Ale bojkot by ničemu nepomohl

Palmový olej – jeden z důvodů kácení deštných pralesů a také surovina používaná v potravinářském i kosmetickém průmyslu pro svou strukturu. Jenže jde o surovinu, jejíž získávání zatěžuje životní prostředí i lidské zdraví.

Palmový olej plní funkci strukturního tuku, je totiž pevný a vytváří tak strukturu výrobku. I proto ho potravináři využívají při výrobě margarínu. „Margarín je směsí palmového oleje a kapalných olejů, které zlepšují výživovou hodnotu,“ vysvětluje v hodinovém speciálu Jiří Brát z výboru pro zdravotní a sociální politiku Potravinářské komory. 

 

Speciál Radiožurnálu o palmovém oleji, kácení deštných pralesů a také o vlivu palmového oleje na zdraví. Diskutují Jiří Brát z Potravinářské komory, europoslanec Pavle Poc a Jan Maryška z časopisu dTest. Moderuje Karolína Koubová.

Vložit na svůj web

„V těchto komoditách je jakékoliv snižování obtížné a alternativy neexistují,“ soudí Jan Maryška z časopisu dTest. Jenže před palmovým olejem varují i nutriční specialisté. „Palmový olej tvoří z 50 % nasycené a z 50 % nenasycené mastné kyseliny,“ popisuje Jiří Brát a uznává, že tedy není z výživových hledisek nejvhodnější. 

Čtěte také: Pravda, nebo mýtus? 10 tvrzení o životním prostředí a ekologii

O problémech spojených se získáváním palmového oleje se zabývají také europoslanci. „Naše kompetence v Indonésii jsou omezené. Evropská komise se snaží politickým tlakem toho, aby se dotčené státy zavázaly k vymáhání legislativy,“ popisuje europoslanec Pavel Poc v rozhovoru s moderátorkou Karolínou Koubovou. 

Stavba továrny na palmový olej - Foto: Stanislav Lhota

Stavba továrny na palmový olejFoto: Stanislav Lhota

Současně připomíná, že právě Indonésie dělá pokroky, byť spíš pomalé. A navíc připouští, že žádnou legislativou nelze zamezit kriminálnímu činu. „Když se někdo rozhodne zapálit kus pralesa, udělá to,“ zdůrazňuje. 

Jak však připomíná Jiří Brát, v Česku se vytváří až hysterie proti palmovému oleji. „Místo toho, aby se zvedla podpora produkce palmového oleje z udržitelných zdrojů,“ uvažuje. 

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku. 

Autor:  Karolína Koubová  (kko), Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace