Gabriela Koukalová, biatlonistka

Gabriela Koukalová - Foto: Herbert Slavík

Gabriela KoukalováFoto: Herbert Slavík

Dvojnásobná držitelka stříbrné olympijské medaile Gabriela Koukalová se narodila 1. listopadu 1989 v Jablonci nad Nisou. Pochází ze sportovní rodiny.

Její matka Gabriela Soukalová je bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, držitelka stříbrné medaile ze zimních olympijských her 1984 v Sarajevu, otec Karel Soukal je všestranný lyžař a trenér. 

Poprvé na sebe v biatlonovém světě upozornila v roce 2009, kdy na MS juniorů v Canmore získala se štafetou zlatou medaili. Mezi dospělými dosáhla celé řady úspěchů. Těmi nejvýraznějšími jsou dvě stříbrné medaile z olympijských her v Soči, zisk Velkého glóbu ze Světového poháru v sezóně 2015/2016 a zlatá z únorového mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. 

Radiožurnál celý rok sledoval její život a přípravy do Pchjongčchangu. Tentokrát se od ní ale medaile nedočkáme. Zdraví jí nakonec nedovolilo startovat. 

Jak to vypadá, když sportovec nemůže sportovat? I když se Gabriela musela se svým zraněním vyrovnat i psychicky, rozhodně se nezastavila. Reportéra Radiožurnálu zavedla i do umělecké galerie a za stylistkami.
Získaný volný čas jí navíc dovolil věnovat se rodině. Proč se za ní táta před pár lety styděl? A jak se připravovala na Vánoce? To vše odhalil projekt Olympijský rok. 

Nové články v rubrice

O projektu

Olympijský rok

Osm příběhů, osm cest za úspěchem. Sportovní redaktoři natáčeli celý rok osm časosběrných dokumentů...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace