K věci17. března  2017  

Projekt zaměřený na oběti domácího násilí Zkus to říct oslovil letos stovky žen

Domácí násilí může být psychické, fyzické, sexuální nebo ekonomické - Foto: European Parliament, Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic

Domácí násilí může být psychické, fyzické, sexuální nebo ekonomickéFoto: European Parliament, Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic

Více než šest set žen si letos přišlo zacvičit do tělocvičen po celé republice v rámci projektu Zkus to říct. Akce má motivovat oběti domácího násilí, aby nemlčely, řekla v pořadu K věci koordinátorka prevence Policejního prezidia České republiky Zuzana Pidrmanová.

Tváří projektu je cvičitelka Hana Kynychová, která má s domácím násilím své zkušenosti. „My jsme s tím projektem začali už v loňském roce, kdy jsme byli ve čtyřech městech, letos jsme pokračovali v sedmi městech,“ vysvětluje Zuzana Pidermanová. 

Program se skládá ze cvičení a setkání s odborníky: „Jsou to tři čtyřicetiminutová cvičení, mezi kterými jsou besedy s odborníky a s pomáhajícími organizacemi, které řeší problematiku domácího násilí.“ Ženy zjistí, jaká je nabídka ze strany policie, jaké jsou neziskové organizace, které mohou poskytnout například azylové bydlení. 

„Loni jsme ve všech městech vždy po skončení programu mluvili s několika ženami, které se s policií chtěly poradit, a některé chtěly jen třeba mluvit s Hankou Kynychovou o tom, jak najít odvahu situaci řešit,“ říká Zuzana Pidrmanová. 

Každoročně policie v souvislosti s domácím násilím eviduje asi 1300 případů vykázání ze společného obydlí.  

Pořad: K věci Štěpánky Duchkové  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: pátek 18:47  |  Délka pořadu: 12:00  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace