Vancouver - hokej

Nejnovější zprávy

|Alena Benešová, Martin Hlucháň |Vancouver - hokej

Hokejisté Kanady slaví olympijské zlato

Kanada se dočkala vysněného zlata. Domácí hokejisté vyhráli olympijský turnaj, když ve finále ve Vancouveru porazili Spojené státy americké 3:2 v prodloužení. Rozhodující gól dal v osmé minutě prodloužení útočník Sidney Crosby. Kanaďané tak slaví zlato z hokejového turnaje po osmi letech. Na hrách ve Vancouveru tím získali celkově už čtrnáctou zlatou medaili, což nikdo v historii zimních olympijských her nedokázal.

|Miroslav Bureš |Vancouver - hokej

Druhý americký zázrak na ledě, navíc v kolébce hokeje?

Finále hokejového olympijského turnaje bude pravým vrcholem her. Pro kanadské fanoušky neexistuje nic prestižnějšího a většího, než je zlato z hokejového turnaje. Navíc mají Američanům co vracet. Spojené státy připravily totiž Kanadě jedinou prohru na turnaji, v utkání základní skupiny ji zdolali 5:3. A bylo to po padesáti letech, co slavili vítězství nad Kanadou na zimní olympiádě.

|Miroslav Bureš, Martin Hlucháň |Vancouver - hokej

Češi hrají s Finskem o všechno, Kanada se utká s Ruskem

Hokejový den D na olympiádě ve Vancouveru je tady. Čtvrtfinále rozdělí týmy na úspěšné a neúspěšné. Na které straně skončí český celek? České hokejisty čeká ve čtvrtfinále Finsko. Pro většinu laiků i odborníků jeden z nejpřijatelnějších soupeřů ze všech sedmi možných. A co si o tom myslí samotní čeští hráči?

David Krejčí dal proti Lotyšům svůj životní gól

Osmifinálový zápas s Lotyšskem Češi nezvládli úplně dobře. Ztratili dvoubrankový náskok a o vítězství a postup do čtvrtfinále museli bojovat v prodloužení. To rozhodla střela ještě ne čtyřiadvacetiletého útočníka Davida Krejčího, nejmladšího z forvardů Růžičkova výběru. Po utkání s Davidem Krejčím mluvil Miroslav Bureš.

|Miroslav Bureš, Pavel Vácha |Vancouver - hokej

Kaberle si po osmifinále oddechl

Po osmifinálovém duelu s Lotyšskem si čeští hokejisté pořádně oddechli. Přestože ho měli téměř celou dobu pod kontrolou a vedli 2:0, nakonec dostali dva góly a postup museli zachraňovat až v prodloužení. O utkání hovořil obránce Tomáš Kaberle.

|Pavel Vácha |Vancouver - hokej

Švýcarsko, Kanada a Slovensko postupují do čtvrtfinále

První osmifinálové utkání ve Vancouveru přineslo napínavý souboj, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Konečný výsledek stanovily 3:2 a Švýcaři se mohou těšit na čtvrtfinále proti USA. Bělorusové na turnaji končí. Domácí hokejisté porazili Němce 8:2 a těší se na očekávané utkání s Ruskem. Slováci se na postup proti Norsku nadřeli, ale po výsledku 4:3 se zítra utkají se Švédskem.

Český tým se v osmifinále opět střetne s Lotyšskem

Česko – Lotyšsko, olympijský souboj číslo dvě začne ve středu ve čtyři hodiny ráno středoevropského času. Před pár dny v utkání základní skupiny Češi Lotyše porazili 5:2, když vedli už 4:0 a pod dojmem hladkého průběhu pak nechali soupeře zápas malinko zdramatizovat. Po téhle čerstvé zkušenosti už vědí, na co se mají připravit.

Martin Erat se na druhý týden olympiády těší

Soupeřem českého týmu bude ve Vancouveru podruhé Lotyšsko. V základní skupině ho svěřenci trenéra Růžičky porazili 5:2 a favoritem na vítězství a postup do čtvrtfinále jsou i nyní. Zaskočit by je neměla ani změna prostředí. Zápas se nebude hrát v Canada Hockey Place, ale v menší univerzitní Thunderbird Areně, což hráči jako problém nevidí. Třeba útočník Martin Erat.

Hokejisté USA přehráli Kanadu, Švédové porazili Finsko

Kanadští hokejisté podlehli Američanům 5:3 a skončí v kvalifikační skupině A na druhém místě, právě za svým dnešním soupeřem. Musí tak hrát předkolo play-off, v němž narazí na reprezentaci Německa. V posledním utkání základních skupin olympijského turnaje porazili Švédové Finy 3:0.

|Martin Hlucháň |Vancouver - hokej

Čeští hokejisté prohráli s Ruskem 2:4

Čeští hokejisté prohráli v posledním utkání základní skupiny s Ruskem 2:4. Rusy poslal do vedení v 16. minutě Malkin, o tři minuty později vyrovnal v dvojnásobné přesilovce Plekanec. Jednogólový náskok vrátil soupeři v úvodu druhé části hry Kozlov. Na začátku třetí třetiny se prosadil znovu Malkin. Pět minut před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Milan Michálek. Vítězství Ruska podtrhl v poslední minutě gólem do prázdné branky Pavel Dacjuk.