29. duben 2024

V rozhodujícím 7. finále hokejové extraligy se na vítězný gól čekalo až do 84. minuty, kdy se i přes odpor dvou protihráčů prosadil třinecký David Cienciala. Jak se poslední branka celé sezony zrodila? Kde udělala pardubická obrana největší chybu a jak vlastně Cienciala dopravil puk do sítě?

To jsou otázky pro olympijského vítěze a čtyřnásobného mistra světa Martina Procházku, který na ně odpoví v úvodu pořadu Čistá hra v úterý od 10 hodin na Radiožurnálu Sport.

Obě branky během základní hrací doby padly ve druhé třetině. Slezané vedli od 25. minuty zásluhou trefy kapitána Petra Vrány v přesilovce, v čase 39:53 vyrovnal Ondřej Vála. O titulu nakonec rozhodl Cienciala, jenž sezonu začínal právě v dresu Dynama.

Oceláři uspěli v 16. sérii po sobě. Jako první došli k titulu v play-off výhradně s výsledky 4:3 na zápasy. Získali celkově šestý titul. Poprvé slavil Třinec v roce 2011 a potom čtyřikrát za sebou v dohraných sezonách v letech 2019, 2021, 2022 a loni.

autoři: Radiožurnál Sport , tpk