Zprávy → Atletika25. srpna  2016 v 07:13  

Syna Janka viděla Špotáková po návratu z Ria jen chvíli a hned odjela na závody. Je to šílené, mrzí ji

Oštěpařka Barbora Špotáková - Foto: Jakub Marek

Oštěpařka Barbora ŠpotákováFoto: Jakub Marek

Neuplynul ani týden od bronzového olympijského závodu Barbory Špotákové a už se světová rekordmanka v oštěpu chystá na další soutěž. Dnes večer ji čeká mítink prestižní Diamantové ligy v Lausanne a do Švýcarska se přesunuly i další hvězdy Her v Riu. České atletce se ale tentokrát na závody neodjíždělo lehce.

„Když přijedu po čtrnácti dnech domů, tam mě Janeček vidí a po třech hodinách pak zase řeknu, že jedu pryč, tak je to úplně šílené,“ mrzelo Barboru Špotákovou, že se po pár hodinách v Čechách zase musela loučit se svým tříletým synem Jankem. 

Přestože byla po dlouhé cestě, mediálních a jiných povinnostech hodně unavená, dnešní závod v nádherných kulisách Ženevského jezera a švýcarských Alp si nechce nechat ujít, navíc když cítí, že může i ve svých pětatřiceti letech vítězit. 

 

Necelý týden po olympijských hrách v Riu bude Barbora Špotáková závodit na Diamantové lize. Svého syna viděla jen chvíli

Vložit na svůj web

„V tomhle věku jsem furt v docela dobré formě. Ty závody si chci ještě nějaké objet, protože mě stále baví závodit.“ 

O to víc, když je teď historicky první oštěpařkou na světě, která třikrát za sebou přivezla medaili z olympijských her. Výkon na úrovni jejího rekordu 72 metrů a 28 centimetrů dnes sice nečekejme, ale tak daleko v posledních letech nehází nikdo, takže i v Lausanne určitě může Barbora Špotáková bojovat s nejlepšími. 

„Teď se to vrátilo do takových metrů, dimenzí, které byly předtím, než byla naše éra, kdy byla Christina Obergföllová a Maria Abakumová, kdy se to prostě zvedlo k sedmdesátce a bylo to v podstatě jenom o nás třech. Teď je to jako kdysi, kdy se hází okolo pětašedesáti a šestašedesáti, ale může vyhrát kdokoli.“ 

Což nakonec přidává na dramatičnosti a může celé atletice prospět. Závod oštěpařek v Lausanne začne dnes v 19:05. 

Autor:  Jakub Marek, Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace