Zprávy → Evropa25. srpna  2016 v 17:48  

Zpřístupněte nám wi-fi sítě, prosí italští záchranáři místní. Usnadní to komunikaci

Itálii zasáhlo zemětřesení. Epicentrum leželo jihovýchodně od města Perugia, jedním ze zasažených měst je také Amatrice - Foto:  Reuters

Itálii zasáhlo zemětřesení. Epicentrum leželo jihovýchodně od města Perugia, jedním ze zasažených měst je také AmatriceFoto:  Reuters

Záchranáři, kteří po středečním zemětřesení ve střední Itálii pracují na vyprošťování přeživších i obětí ze sutin, požádali místní lidi, aby dočasně zrušili hesla u svých wi-fi sítí. Podle italského Červeného kříže jim tak mohou pomoct v komunikaci. Píše o tom BBC. 

O zpřístupnění domácích wi-fi sítí už obyvatele zasažených obcí požádal i kraj Lazio a italská Národní geologická asociace. Červený kříž na Twitteru zveřejnil podrobný návod. 

Bezpečnostní expert Joss Wright z britské Oxfordské univerzity varoval, že odstranění hesla může představovat určité riziko. 

„Pokud se někdo dostane na vaší wi-fi, od té doby to, co udělá, může vypadat, jako byste to byl vy,“ řekl BBC. Daný člověk podle něj může mít přístup i k určitým složkám a zařízením.  

„V situaci, jako je tato, ale obavy převažuje potřeba záchranářů,“ dodal. 

Po přeživších jich v zasažených oblastech pátrá přes 4300. Epicentrum středečních otřesů se nacházelo asi 150 kilometrů od Říma, jihovýchodně od města Perugia. Nejsilnější měl intenzitu 6,2 stupně. Podle současné bilance si zemětřesení vyžádalo 241 obětí. 

Zemětřesení v Itálii - Foto:  ČTK

Autor:  Marie Horňáková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace