Zprávy → Fotbal31. října  2016 v 08:15  

Oslabená Plzeň se probránila k vedení v lize. Vyloučení nám spíš uškodilo, litují na Dukle

Do tzv. zaparkovaného plzeňského autobusu se Dukla dostávala jen těžko, skrz už vůbec - Foto:  ČTK

Do tzv. zaparkovaného plzeňského autobusu se Dukla dostávala jen těžko, skrz už vůbecFoto:  ČTK

Hodinu hráli bez vyloučeného Petržely, ale zvládli to, na Dukle vyhráli a teď jsou fotbalisté Plzně zpátky v čele ligové tabulky. I když museli slevit ze své obvyklé hry a tentokrát se ke třem bodům dostali díky úpornému bránění.

Mohlo se zdá, že se hlasatel na Julisce opakuje, jenže žádný omyl to nebyl. Milan Petržela dostal během tří minut dvě žluté karty a Plzeň musela hodinu hrát o deseti. 

A protože už v tu chvíli vedla, sáhla k taktice přezdívané „zaparkovaný autobus“, tedy k urputnému bránění před vlastním pokutovým územím. Takhle často hrají soupeři Viktorie. 

 

Zaparkovaný plzeňský autobus sledoval na Julisce reportér ČRo Jan Suchan. Viktoria se stáhla před vlastní vápno a bránila

Vložit na svůj web

„Pro Duklu to bylo náročné, když jsme hráli z bloku. Vždycky je těžké se tam dostat,“ ví z vlastní zkušenosti střelec jediného gólu Plzně Tomáš Hořava. 

Dukla měla paradoxně mnohem více šancí, když byli hosté ještě kompletní. „Myslím, že červená karta nám spíš uškodila, než pomohla,“ přemýšlí záložník Jakub Považanec. 

„Až v české lize budeme hrát proti deseti 60 minut, musíme si s tím poradit. Absolutně nic nás neomlouvá, že jsme zápas neotočili. Měli jsme mistra ligy na lopatě, ale naše převaha byla jalová,“ dodává kapitán Dukly Marek Hanousek. 

Čtěte také: Fotbalisté Plzně hráli přes hodinu v deseti. I tak zvítězili na Dukle a vedou ligu

Plzeň z lopaty i s pro sebe netypickým herním stylem vyklouzla rovnou do čela ligové tabulky. Na Středočechy má tříbodový náskok. Na Slavii, které vítězná série skončila v Jablonci, ještě o bod víc. 

„Věděli jsme to. Před zápasem jsme si řekli, že chceme zápas vyhrát a utrhnout se na čele. Zápas jsme neskutečně vydřeli,“ raduje se trenér Viktorie Roman Pivarník. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace