Zprávy → Hokej14. srpna  2016 v 09:49  

Čeští juniorští hokejisté poprvé v historii ovládli prestižní Memoriál Ivana Hlinky

Memoriál Ivana Hlinky (ilustrační foto) - Foto: Jakub Ptáček

Memoriál Ivana Hlinky (ilustrační foto)Foto: Jakub Ptáček

Český juniorský hokej získal výrazný úspěch. Hráči do 18 let totiž - vůbec poprvé v historii - ovládli prestižní Memoriál Ivana Hlinky. Ve finále juniorského turnaje, označováného jako neoficiální mistrovství světa, porazili v sobotu večer favorizované Američany 4:3.

Na Memoriálu Ivana Hlinky, jenž se v posledních letech odehrává v Břeclavi a v Bratislavě, se tradičně utkávají juniorští hráči největších hokejových velmocí a nejinak tomu bylo i letos. V minulosti se zde představili například i Sidney Crosby, Jevgenij Malkin nebo Steven Stamkos. 

Češi základ svého úspěchu položili již ve skupině, ve které po výhrách nad Švýcary a Finy nestačili pouze na juniory USA, díky čemuž si zajistili účast v semifinále. 

V něm narazili na Švédy, kteří sice byli střelecky aktivnější než domácí hokejisté, nicméně duel nakonec muselo za stavu 1:1 rozhodnout až prodloužení, na jehož konci vítěznou branku vstřelil Jakub Galvas. 

Ve finále na české hokejisty čekali hráči z USA. Američané v utkání sice dvakrát vedli, ale ani to jim nakonec nestačilo, když svěřenci Václava Varadi dokázali duel otočit na konečných 4:3 a oslavit tak triumf na sledovaném turnaji. O zlatou trefu se sedm minut před koncem základní hrací doby postaral Ondřej Machala, kterému se podařilo využít pětiminutovou přesilovku. 

Třetí místo zajistili hráči Ruska, když v zápase o bronz porazili Švédsko. 

Až páté místo zbylo na historicky nejúspěšnější Kanadu, která ovládla předchozích osm ročníků. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace