Hokejisté Litvínova drží 2. místo před Spartou. Vary uhrály bod v Třinci

Vedoucí tým tabulky hokejové extraligy, třinečtí Oceláři, ztratil ve 34. kole extraligy bod s Karlovými Vary, které porazil až v prodloužení. V čele soutěže má ale stále bezpečný náskok před Litvínovem, který jediným gólem vyhrál na Slavii. Třetí Sparta nastřílela 6 gólů ve Zlíně.

Litvínovský brankář Pavel Francouz udržel na ledě Slavie čtvrté čisté konto v sezoně | Zdroj: ČTK

Téměř celé 2 třetiny držela karlovarská Energie v Třinci bezbrankový stav, v čase 39:57 ale využil domácí přesilovku Erik Hrňa a gólem do šatny poslal domácí do vedení. Po třech minutách třetí části hry ale vyrovnal, také v přesilové hře, Vladimír Sičák.

Na začátku prodloužení byl vyloučen hostující Radek Duda a Třinec přesilovku čtyř proti třem využil. Druhý bod pro Oceláře zajistil ranou příklepem Jakub Klepiš.

Druhý Litvínov vyhrál na ledě pražské Slavie 1:0 díky gólu Jakuba Petružálka. Verva tak udržela druhé místo před Spartou, která, i díky třem gólům v závěrečné desetiminutovce, vyhrála v Třinci 6:2.

Olomouc sice na ledě Vítkovic po první třetině vedla díky Bucovi, v prostřední třetině ale slovenští útočníci Huna a Húževka otočili skóre na konečných 2:1 pro Vítkovice. Ostravský tým se v tabulce posunul na deváté místo, o jediný bod za svého soupeře.

Královéhradecký Mountfield potřetí za sebou vyhrál v domácím prostředí, když Mladou Boleslav rozstřílel vysoko 9:2. Západočeši se v Tabulce posunuli na páté místo před své rivaly z Pardubic. Ti totiž prohráli 1:5 na ledě libereckých Bílých Tygrů.

Čtvrté místo tabulky drží Kometa Brno, která dokázala otočit domácí zápas s Plzní. Díky dvěma gólům a jedné asistenci Tomáše Vondráčka zvítězila 4:2.

34. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávka: 22. Petružálek (Pavlík). Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 4738.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Hrňa (Klepiš, Hrabal), 62. Klepiš (Roth) - 44. Sičák (Duda, Harant). Rozhodčí: Mikula, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:6, Využití: 2:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

HC Vítkovice Steel - HC Olomouc 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Huna (Svačina), 33. Húževka (Vandas, Kovář) - 12. Buc (Diviš). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 7491.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 29. Roman Vlach (Čajánek, Matějíček), 39. Kotvan (Holík, J. Svoboda) - 20. Klimek (Eminger, Polášek), 22. Rolinek (Pech, J. Mikuš), 34. Kumstát (Ďaloga), 52. Klimek (J. Hlinka, Eminger), 54. J. Hlinka (Švrček, Sabolič), 57. Polášek (Buchtele, J. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:5, navíc Čajánek a O. Veselý (oba Zlín) oba 10 min. Využití: 1:4. Diváci: 6244.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 9:2 (2:0, 4:2, 3:0)
Branky a nahrávky:
2. Pláněk (Mertl, T. Knotek), 8. Dej (Vydarený, Pláněk), 27. Pospíšil (Pilař, Dej), 30. Vantuch (Kukumberg, Pilař), 36. T. Knotek (Mertl, Pláněk), 39. Vantuch (Pilař, Tvrdík), 49. Dej (Vantuch, Pláněk), 50. Pospíšil (Dej, Kukumberg), 60. Vašíček (Mertl, T. Knotek) - 25. Broš (Klimenta, Trončinský), 27. Klimenta (Broš). Rozhodčí: R. Polák, Wagner - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4253.

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Balaštík (Vampola, Radivojevič), 17. Radivojevič (Kajínek, Voráček), 33. Filippi (Bakoš), 42. P. Jelínek (Derner, Gřegořek), 48. Vampola (Radivojevič, Výtisk) - 39. P. Sýkora (Benák). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 9:8, navíc Marcinko (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4791.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 30. Kováčik (Hanzlík, Honejsek), 43. Vondráček (Dočekal, H. Zohorna), 55. H. Zohorna (Vondráček, Ptáček), 58. Vondráček (H. Zohorna, Hanzlík) - 9. Simon (Suchý, Pletka), 60. Balej (Jeřábek). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 7142.