Hokejový Liberec zdolal trápící se Kometu a po ztrátě Sparty navýšil náskok v tabulce

Kompletní 40. kolo, které odstartovalo závěrečnou čtvrtinu základní části, bylo dnes na programu hokejové Tipsport extraligy. Na další výhru dosáhl lídr tabulky Liberec, jenž pokořil trápící se Kometu Brno, která si naopak připsala pátou porážku v řadě. Bod doma nečekaně ztratila Sparta, když Olomouc porazila až po nájezdech.

Brněnská Kometa prohrála v Liberci 0:2 a prohrála už popáté v řadě

Brněnská Kometa prohrála v Liberci 0:2 a prohrála už popáté v řadě | Zdroj: ČTK

Hokejisté Hradce Králové nechali v zápase ve Vítkovicích zapomenout na svou nedávnou prohru s rivaly z Pardubic a v ostravské aréně zdolali domácí tým v poměru 2:1.

Hradečtí o své tříbodové výhře rozhodli v rozmezí 33.-36 minuty, kdy vstřelili dva slepené góly. Domácí sice zásluhou Hovorky čtyři minuty před koncem třetí třetiny snížili, ale to již ke zvratu skóre nevedlo.

Wayne Gretzky slaví 55. narozeniny. Největší hokejová legenda, uznává Jiří Šlégr

Chomutovští Piráti dnes navázali na nedělní výhru proti Plzni poté, co zdolali Třinec 4:2. Výběr Vladimíra Růžičky zvítězil především díky povedené třetí dvacetiminutovce, ve které domácí tým třemi brankami otočil vývoj utkání. Vítězný gól zaznamenal ve 49. minutě Ölvecký, jenž tečoval ránu útočníka Růžičky.

Zlínští hokejisté si poradili s úřadujícími mistry z Litvínova a to i přesto, že v zápase proti nim nejprve prohrávali. Závěr utkání však lépe vyšel domácím Beranům, a ti se tak mohli radovat z vítězství 4:1.

00:00 / 00:00

Útočníka Plzně Erika Hrňu, který v zápase s Karlovými Vary zaznamenal dvě asistence, vyzpovídal reportér ČRo František Kunaproud-hokej-te40-kvy-plz-hrna-rozhovor (1).mp3

V západočeském derby Karlových Varů s Plzní zazářil hostující gólman Machovský, který zastavil všech 25 střel hráčů Energie a výrazně pomohl svému týmu k výhře 3:0.

Hokejisté Liberce přehráli brněnskou Kometu 2:0 a po 40 odehraných kolech na svém kontě mají již 91 bodů. Bílí Tygři sice měli velkou střeleckou převahu po celou dobu zápasu, ale střelecky se dokázali prosadit až ve třetí třetině, kdy se trefili Stránský a Radivojevič.

Vysokou domácí prohru 0:5 dnes museli skousnout hráči Pardubic, kterým vůbec nevyšel závěr zápasu s Mladou Boleslaví. Na vlastním ledě ztratila i pražská Sparta, která Olomouc porazila až po samostatných nájezdech.

40. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Hovorka (Štencel) - 33. Šimánek (Pilař, T. Knotek), 36. Dej (Bednář). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Tošenovjan, Zavřel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3625.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Kotvan (F. Čech), 52. Říčka (Roman Vlach, Řezníček), 53. P. Holík (Bukarts), 60. Říčka (P. Holík) - 22. M. Hořava (Piroš). Rozhodčí: Hradil, R. Čech - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4480.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Rutta (Sklenář), 46. Tomica (Skinner, Červenka), 49. Ölvecký (V. Růžička ml., Jánošík), 60. Červenka - 15. Irgl (Polanský, Dravecký), 30. Marek Růžička (Svačina, Plíhal). Rozhodčí: Šindler, Horák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 3977.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Moravčík (Hrňa), 25. Kracík (Jeřábek, Pulpán), 53. T. Svoboda (Kadlec, Hrňa). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 3483.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Stránský (Krenželok, Výtisk), 47. Radivojevič (Bakoš, Bulíř). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5643.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 0:5 (0:1, 0:0, 0:4)
Branka a nahrávky: 18. Klimenta (Musil, Hyka), 50. Pacovský (Jarůšek, Trončinský), 51. Urban (Klimenta, Bárta), 59. Urban, 59. Musil (Lenc). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6, navíc Kučný (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7269.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Sabolič (Čajkovský), rozhodující nájezd Netík - 9. Laš (Skrbek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Hynek, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 12 355.