Zprávy → Hokej18. září  2016 v 10:49  

Kanadská dominance rovná se debakl Čechů. Crosby opět ukázal svoji genialitu

Kanadský hokejista Sidney Crosby - Foto:  Reuters

Kanadský hokejista Sidney CrosbyFoto:  Reuters

Debakl na úvod. Takový je start hokejové reprezentace do Světového poháru. S Kanadou prohrála 0:6 a domácí kapitán Sidney Crosby opět ukázal, proč je nejlepší na světě.

Sidney Crosby jel v první minutě sám na Michala Neuvirtha, český gólman ho lapačkou vychytal. O chvíli později ale kanadský kapitán úmyslně střílel zpoza branky do Neuvirtha. A otevřel skóre. 

„Jojo. To bylo jediné řešení, které jsem v tu chvíli měl. Není to špatné to takhle zkusit. Bylo krásně vidět, jak puk skáče do branky, zvlášť potom, co mě na začátku zápasu vychytal.“ 

 

Sidney Crosby opět ukázal, proč je nejlepší na světě

Vložit na svůj web

Jenže českému týmu se nelíbila situace u brankoviště a vyžádali si pomoc video rozhodčího. Mělo tam být nedovolené bránění na Michala Neuvirtha. „Těžko hodnotit, myslím si, že to bylo padesát na padesát,“ říká český brankář.  

„Nám se ta situace nezdála a potom jsme to měli ještě potvrzené seshora. Jirka Fischer nám to potvrdil, že by si to vzal, tak jsme na to zareagovali a nedopadlo to no. Myslíme si, že tam to nedovolené bránění bylo,“ doplňuje Neuvirtha trenér Josef Jandač. 

I když to nevyšlo, nebyl to moment, který zápas rozhodl. Kanaďané byli lepší o dost a kromě prvních pár minut pořád. A Crosby řídil výhru nejen gólem, ale i dvěma asistencemi. 

„Nejlepší hráč na světě. Celá ta lajna nejen on. S tím Bergeonem a Marchandem se dobře doplňují. Tam se to otočilo okolo a snažil se to, co nejrychleji, do té brány dát. Oni byli hladovější do té brány. Náš gólman ty puky neviděl, bylo to těžké a to ještě pět gólů chytil,“ komentuje Jakub Voráček. 

Příštím soupeřem českého týmu je na Světovém poháru Tým Evropy, který v první duelu skupiny A poměrně překvapivě porazil Spojené státy 3:0. Takže opět nic jednoduchého.  

Autor:  František Kuna, Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace