Michálek se v NHL pustil do bitky a přihrál na vítězný gól Ottawy

V posledních pěti zápasech NHL před přestávkou vyhrazenou pro Utkání hvězd se do statistik zapsala trojice českých hokejistů. Milan Michálek připravil vítězný gól Ottawy, která doma přestřílela Toronto 4:3. Bostonské duo David Pastrňák s Davidem Krejčím se asistencemi podílelo na zisku bodu po prohře 2:3 po samostatných nájezdech v Coloradu.

Ottawský Milan Michálek (v červeném) v bitce s Dionem Phaneufem z Toronta

Ottawský Milan Michálek (v červeném) v bitce s Dionem Phaneufem z Toronta | Zdroj: ČTK

Ottawa sice vedla v kanadském derby po úvodní třetině už 3:0, ale hosté z Toronta dokázali snížit. Senators tak uklidnila až trefa z 56. minuty, o kterou se za přispění Michálka postaral Erik Karlsson.

Jindřichohradecký rodák, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou večera, se do historie zápasu zapsal také bitkou. Michálkovi se nelíbilo osekávání hokejkou od Diona Phaneufa. Držitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa ale brzy ztratil rovnováhu a díky tomu měl zkušenější bitkař v souboji navrch.

Bostonu se po akcích českých hokejistů podařilo na ledě Colorada otočit z 0:1 na 2:1. Ve 27. minutě nejprve střelu Pastrňáka dorazil do poloodkryté branky Torey Krug a v závěrečné třetině zavezl Krejčí puk do pásma a předložil ho skórujícímu Bradu Marchandovi.

Domácí Avalanche ale v předposlední minutě vyrovnali a v rozstřelu rozhodl o jejich výhře Nathan MacKinnon. V nájezdech dostal důvěru i Pastrňák, ale osmnáctiletý útočník s forhendovým blafákem neuspěl.

NHL:

Ottawa - Toronto 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
Branky: 12. a 56. E. Karlsson (na druhou M. Michálek), 3. Hoffman, 20. Zibanejad - 34. Clarkson, 43. Kadri, 59. Van Riemsdyk. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.894. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Hoffman, 3. M. Michálek (všichni Ottawa).

Pittsburgh - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Sill, 33. Downie - 7. Rundblad, 23. Hossa, rozhodující sam. nájezd Toews. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Saad (oba Chicago), 3. Sill (Pittsburgh).

Winnipeg - Columbus 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Wheeler, 7. E. Kane, 25. Harrison, 35. Thorburn. Střely na branku: 30:29. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Wheeler, 3. Thorburn (všichni Winnipeg).

Colorado - Boston 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. Iginla, 59. O'Reilly, rozhodující sam. nájezd MacKinnon - 27. Krug (Pastrňák), 45. Marchand (Krejčí). Střely na branku: 36:24. Diváci: 16.832. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. Iginla (oba Colorado), 3. Marchand (Boston).

Anaheim - Calgary 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Branky: 5. Palmieri, 15. Maroon, 18. Lovejoy, 30. Jackman, 50. Getzlaf, 60. Kesler - 32. Backlund, 40. Monahan, 51. Colborne. Střely na branku: 27:33. Diváci: 16.828. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Vatanen, 3. Maroon (všichni Anaheim).

San Jose - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. a 60. Couture, 37. Marleau, 49. Pavelski - 32. Brown, 60. Shore. Střely na branku: 25:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Marleau, 3. M. Karlsson (všichni San Jose).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít