Zprávy → Ostatní sporty16. ledna  2016 v 08:26  

Čeští házenkáři bojují o světový šampionát. Jsme pod tlakem, ví kouč Kubeš

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš si před soubojem s Turky uvědomují tlak, ale chtějí uspět - Foto: Pavel Lebeda chf.z

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš si před soubojem s Turky uvědomují tlak, ale chtějí uspětFoto: Pavel Lebeda chf.z

Čeští házenkáři by si rádi zopakovali účast na mistrovství světa. Na tom posledním v Kataru před rokem nechyběli. Teď jim ale hrozí, že vypadnou hned v úvodní části kvalifikace. Aby udrželi šanci na start ve Francii 2017, a postoupili ze skupiny do závěrečného play off, musí v sobotu porazit ve Zlíně Turecko o více než tři góly.

„Jsme pod tlakem. Já osobně cítím, že tlak je na místě,“ neschovává se žádné alibistické výroky trenér Daniel Kubeš. 

Bývalý výborný hráč před středečním utkáním v Turecku, které čeští házenkáři nakonec prohráli, mluvil o současné podobné síle obou týmů. 

 

Nesmíme hrát zbrkle, varuje křídlo házenkářské reprezentace Jakub Hrstka před utkáním s Tureckem

Vložit na svůj web

Nepostup ze skupiny by ovšem byl velkým zklamáním. Češi navíc mají alespoň na první pohled výhodu, že hrají poslední a klíčový zápas na domácí půdě. 

„My je samozřejmě potřebujeme dostat pod tlak. Budeme hrát doma a důležitý bude vstup do utkání. Oni sem určitě přijedou sebevědomí, vyhráli poslední tři zápasy. Musíme počítat s tím, že zápas se může táhnout do konce a na to musíme být připravení,“ naznačuje další trenér národního týmu a někdejší opora reprezentace Jan Filip. 

Důležitá podle něj bude i psychická odolnost českých házenkářů. A ti rozhodně věří v úspěch. „Nesmíme hrát vůbec zbrkle, že bychom to měli rozhodnout hned v prvním poločase. Musíme hrát postupně, a myslím si, že časem výsledek bude narůstat. Doma bychom to měli urvat a nepřipouštíme vůbec nic jiného než postup,“ říká křídlo národního týmu Jakub Hrstka. 

Čeští házenkáři si navíc můžou připomenout dva roky starý dvojzápas se Srbskem, kdy dokázali smazat v Brně osmigólovou ztrátu z utkání venku. Rozhodující souboj Česka s Tureckem začne ve Zlíně v sobotu v půl sedmé večer.  

Autor:  Mirko Vasić  (mva), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace