Bolta v Riu pobavil norský novinář. Složil pro něj oslavnou píseň

Usain Bolt na tiskové konferenci v Riu - Foto:  Reuters

Usain Bolt na tiskové konferenci v RiuFoto:  Reuters

Král světových sprinterů už baví Rio de Janeiro. Usain Bolt přiletěl na olympijské hry, potvrdil, že budou jeho poslední, a hned dokázal, že není jen výtečným atletem, ale také velkým šoumenem. I když tentokrát se o hlavní roli musel na tiskové konferenci podělit s nečekaným hrdinou – norským novinářem.

Představil se ještě jako všichni ostatní novináři, ale pak přiznal, že otázku nemá, že chce jen říct Usainu Boltovi, jak ho miluje. A pak to přišlo, když novinář spustil oslavný popěvek. 

Prý miluje jeho pohyby, nohy i styl, doufá, že vyhraje zlatou medaili a že ho nesrazí segway jako loni na MS v Pekingu. Bolta netradiční oslavný rap tak zaujal, že si vyprosil přídavek. 

 

Podle mě jdeme správným směrem, řekl Usain Bolt v Riu na téma řešení dopingu v atletice

Vložit na svůj web

Nikolay Ramm trošku zafušoval Usainu Boltovi do řemesla, slavný Jamajčan totiž přiznal, že se cítí jak sprinterem, tak bavičem. 

Ale došlo i na vážnější téma: doping v atletice. 

„Podle mě jdeme správným směrem. Ty špatné jsme vyřadili, a tak není třeba ztrácet víru v atletiku. Samozřejmě v životě není nic jistého, ale já nepřemýšlím o tom, jestli moji soupeři dopují. Od toho jsou tu Světová antidopingová agentura, atletická federace nebo Mezinárodní olympijský výbor. Mně jde hlavně o to závodit a bavit lidi,“ prohlásil Usain Bolt. 

Usain Bolt - Foto:  Český rozhlas

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Adéla Kalibová, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace