Cítím se bezvadně, hlásí před olympijskou kvalifikací Špotáková

Barbora Špotáková bude v Riu obhajovat zlato - Foto:  ČTK

Barbora Špotáková bude v Riu obhajovat zlatoFoto:  ČTK

Pokud oštěpařky zvládnou dnešní kvalifikaci, budou ve finále bojovat v době, kdy Usain Bolt poběží o zlato na dvoustovce. To by mohlo pomoct atmosféře na atletickém olympijském stadionu. Také o tom přemýšlí dvojnásobná zlatá medailistka Barbora Špotáková před dalším důležitým závodem.

„Když Bolt běží dvoustovku, tak lidé většinou chodí. Na mě by mohlo být více plno, myslím tedy na ten večer – že by mohlo být více narváno,“ usmívala se v olympijské vesnici Barbora Špotáková, kterou čeká kvalifikace oštěpařek hodinu a třicet pět minut po půlnoci. 

A ten plán je jasný, jednou hodit a jít. Pomoct splnit tento plán by mohla i pohoda, s kterou do Ria de Janeira Barbora Špotáková odletěla. 

 

S Barborou Špotákovou před olympijskou kvalifikací natáčel reportér ČRo Štěpán Pokorný

Vložit na svůj web

„Cítím se bezvadně. Jsem zase na olympiádě, naštěstí jsem zdravá a jsem v pohodě, takže zatím není důvod, proč by nemělo být dobře. Náladu mi nic nekazí,“ doufá česká atletka. 

Barbora Špotáková si před svým závodem stihla v klidu dojít i na jiná sportoviště, než je atletický stadion. Povzbuzovala například české tenistky a chtěla zajít i na nakonec zlatého judistu Lukáše Krpálka, ale to se úplně nepovedlo. 

„Byli jsme tam už ve tři hodiny a zůstali tam asi půl hodiny, ale on se vůbec neobjevil, takže jsme to vzdali, protože potřebuji odpočívat. Jsem ale ráda, že jsem to viděla v televizi, protože jsem si to tak více užila. V hale jsem viděla asi pět zápasů, seděli jsme v zadnější části, a protože tam není žádná televizí kostka, tak před sebou vidíte na tatami jenom dva mravence. Přitom u juda mi přijde, že jde o detaily,“ líčila Barbora Špotáková. 

Autor:  Štěpán Pokorný  (špo), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace