Golfistka Spilková si polepšila na 47. příčku, moderní pětibojařka Kodedová klesla na 26. místo

Golfistka Klára Spilková dnes zahrála své nejlepší kolo - Foto:  Reuters

Golfistka Klára Spilková dnes zahrála své nejlepší koloFoto:  Reuters

Golfistka Klára Spilková na olympijských hrách v Riu de Janeiru zahrála své nejlepší kolo. Dnešek zvládla v paru a se skóre +8 se posunula na sedmačtyřicátou příčku. Moderní pětibojařka Barbora Kodedová ztratila v parkúru skončila 26.

S -11 ranami pod par je na prvním místě Korejka Pak In-pe. Světová jednička z Nového Zélandu Lydia Koová je momentálně druhá a na vedoucí příčku ztrácí tři rány. 

„Byl to ze začátku trošku boj, ale poté, co jsem na devítce a na desítce dala dvě birdie, tak jsem se rozjela. Dvě další birdie jsem proměnila díky dlouhým patům, ale bohužel na poslední jamce mně nespadl poslední pat dlouhý metr a půl. Beru to ale pořád pozitivně, protože patuji dobře,“ hodnotila třetí kolo Spilková. 

V začátku třetího dne to vypadlo, že si česká golfistka pohorší, jelikož na úvodních šesti jamkách zahrála dvě bogey. Potom se jí ale povedlo na devítce i desítce birdie, což jí dodalo sebevědomí. 

Dvanáctku zvládla v paru na olympijských hrách poprvé. Další bogey ale udělala na třináctce. Díky birdie na patnáctce a šestnáctce se dostala v tomto kole do mínusu. Závěrečnou pětiparovou jamku ale zakončila bogey. 

První jamku na jednu ránu, hole in one, předvedla ve 3. kole Číňanka Lin Si-jü a po ní také Lydia Koová. Jednalo se o osmou jamku, kde je 128 metrů dlouhý třípar. „Byla to moje vůbec první hole in one a olympiáda tomu dodává větší šmrnc,“ komentovala Koová. 

Po úvodní části šermu byla Kodedová desátá. V bonusovém kole nezískala k dobru ani vteřinu. Dnes se ale propadla po plavecké disciplíně. Na dvoustovce volným způsobem byla čtyřiatřicátá ze šestatřiceti závodnic. Nedokázala plavat frekvenčně. 

„Trenér mě trošku proplesknul a nakonec jsem to rozjela, ale bylo to těžký. Je to sice na hranici osobního rekordu, ale pocit z plavání byl hodně špatný. Plavání je moje nejslabší disciplína, tam vždycky ztrácím,“ tvrdí. 

V parkuru měla šestadvacetiletá Kodedová klisnu Legende, která dvakrát odmítla poslušnost a česká reprezentantka tak nesplnila časový limit. Celkem měla jednapadesát bodů. 

Před závěrečnou kombinovanou disciplínou běhu a střelby vedla Polka Oktawia Nowacká s náskokem dvanácti vteřin před Elodie Clouvelovou z Francie. Jenže Polka zkazila poslední střelbu a skončila až třetí. Olympijskou vítězkou se stala 24letá Australanka Chloe Espositová, která téměř bezchybnou střelbou zaútočila ze čtvrtého místa.  

Barbora Kodedová dokončila olympijský pětiboj na 26. místě. 

Autor:  Nikola Šrámková, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace