Hradecká se Štěpánkem zvládli duel o bronz a získali pro Česko další tenisovou medaili

Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou na OH v Riu - Foto:  ČTK

Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou na OH v RiuFoto:  ČTK

Česko na olympiádě v Riu slaví třetí bronzovou medaili v tenise. Lucie Hradecká s Radkem Štěpánkem dnes totiž v duelu o bronz ve dvou setech porazili indický pár Mirzaová, Bopanna a dosáhli na cenný kov ve smíšené čtyřhře. Zatímco Hradecká získala již svou druhou olympijskou medaili, 37letý Štěpánek se raduje ze svého největšího olympijského úspěchu.

Český pár hned od úvodu podával výrazně lepší výkon než ve včerejším semifinále a především na začátku nedával Indům moc šancí. 

Oproti předpokladům nebyla na Hradecké znát únava z přetěžkého programu, který v posledních dnech absolvovala, a dařilo se i Štěpánkovi. 

Indická dvojice si bod připsala až v šesté hře první sady, to však bylo ze strany Asiatů v úvodním setu vše, když následně již Češi doservírovali první dějství do úspěšného konce. 

Na brejk české duo nečekalo dlouho ani ve druhém setu, jenže hned vzápětí o svůj servis přišel i Štěpánek a Indové rychle srovnali. 

Čtěte také: Hradecká se Štěpánkem vypadli v semifinále mixu, nestačili na Američany

Mirzaovou a Bopannu tento dílčí úspěch evidentně nabudil, když se posléze ujali vedení 3:1. Český pár se však nenechal rozhodit a brzy opět vyrovnal průběžné skóre střetnutí o bronz.  

Klíčový moment přišel za stavu 5:5, kdy si Mirzaová prohrála svůj servis a nabídla Čechům důležitý brejk. Hradecká poté příležitost doservírovat utkání do vítězného konce neprováhala, takže se společně se svým kolegou Štěpánkem mohla začít radovat z bronzu. 

Český tenis tak získal druhou olympijskou medaili ve smíšené čtyřhře v historii. Štěpánek s Hradeckou navázali na 96 let starý úspěch Ladislava Žemly a Milady Skrbkové, kteří vybojovali na olympiádě v Antverpách bronz. 

Finále mixu ovládli Matteková-Sandsová a Sock, bronz v singlu bere Nišikori 

V dalším programu tenisového olympijského turnaje se rozhodlo i o držitelích dalších medailí. V mixu se si zlato zajistili Matteková-Sandsová se Sockem, kteří v super tie-breaku pokořili své krajany Venus Williamsovou a Rama. Starší ze sester Williamsových tak pátou olympijskou medaili nezískala. 

Šanci na další olympijský kov neužil ani Rafael Nadal, který v duelu o třetí místo ve třech setech nestačil na Japonce Keia Nišikoriho. 

Lucie Hradecká a Radek Štěpánek - Foto: Jaroslav Plašil,  ČRo

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace