Kvitová postoupila do 3. kola French Open, končí Plíšková, Hradecká, Smitková i Allertová

Tenistka Petra Kvitová zvládla i druhou třísetovou bitvu na French Open. Čtvrtá nasazená hráčka na antuce Rolanda Garrose udolala Španělku Silvii Solerovou 6:7, 6:4 a 6:2 a může se radovat z postupu do 3. kola. Nedařilo se naopak Karolíně Plíškové, která ve třech setech podlehla Rumunce Mituové.

Petra Kvitová postoupila na druhém grandslamu sezony do 3. kola

Petra Kvitová postoupila na druhém grandslamu sezony do 3. kola | Zdroj: ČTK

V úvodním setu Kvitová nevyužila setbol a sadu následně ztratila v tie-breaku. V té druhé ale za stavu 4:4 sebrala Solerové už čtvrté podání v utkání a v desátém gamu si vynutila třetí set.

V něm od stavu 2:2 získala Kvitová čtyři hry v řadě a po dvou hodinách a 24 minutách proměnila první mečbol.

V dalším kole Kvitová narazí na Rumunku Irinu-Camelii Beguovou.

Karolína Plíšková vstoupila do utkání s Rumunkou Mituovou velice aktivně a první set jasně ovládla. Soupeřce sebrala dvakrát servis a za 22 minut vyhrála 6:2.

Druhý set se proměnil v urputnou bitvu, která trvala hodinu a 11 minut. Obě tenistky bojovaly o každý míček a drama vyvrcholilo v tiebreaku. Šťastnější byla Mituová, která si tak vynutila třetí set.

V něm se Rumunka dostala do vedení 2:0 a následně 5:2. Plíšková sice ještě snížila na 4:5, ale na obrat už nedosáhla a třetí sadu prohrála 4:6.

Nedařilo se ani dalším třem českým tenistkám. Lucie Hradecká prohrála s Viktorií Azarenkovou z Běloruska hladce ve dvou setech, když uhrála pouze pět gamů.

Ještě horší výsledek poslal z Paříže domů Terezu Smitkovou. Proti Švýcarce Bacsinszké držela krok pouze do stavu 2:2 v prvním setu. Pak už jí soupeřka nedovolila ani jeden vítězný game a ve druhém setu nadělila české hráčce 'kanára'.

Denisa Allertová odehrála s Bulharkou Pironkovovou vyrovnaný zápas. O vítězce prvního setu rozhodlo jedno ztracené podání Allertové za stavu 2:3. Ve druhé sadě se rozhodovalo až v tiebreaku a ten ovládla Pironkovová 7:2.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 26,928.600 eur):

Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Čilič (9-Chorv.) - Arnaboldi (It.) 7:6 (7:3), 6:1, 6:1, Andújar (Šp.) - Kohlschreiber (22-Něm.) 6:1, 7:6 (7:5), 3:6, 3:6, 6:4, Mayer (23-Arg.) - Janowicz (Pol.) 6:4, 6:4, 6:7 (1:7), 6:1.
3. kolo:
Nišikori (5-Jap.) - Becker (Něm.) bez boje

Ženy:
Kvitová (ČR) - Solerová (Šp.) 6:7 (4:7), 6:4, 6:2, Görgesová (Něm.) - Wozniacká (5-Dán.) 6:4, 7:6 (7:4), Erraniová (17-It.) - Witthöftová (Něm.) 6:3, 4:6, 6:2, Falconiová (USA) - Karatančevová (Bulh.) 3:6, 6:1, 6:2, Mituová (Rum.) - Karolína Plíšková (12-ČR) 2:6, 7:6 (7:5), 6:4, Petkovicová (10-Něm.) - Domínguezová (Šp.) 4:6, 6:4, 6:4, Schiavoneová (It.) - Kuzněcovová (18-Rus.) 6:7 (11:13), 7:5, 10:8, Beguová (30-Rum.) - Konjuhová (Chorv.) 6:2, 6:0, Pironkovová (Bulh.) - Allertová (ČR) 6:3, 7:6 (7:2), Keysová (16-USA) - Bencicová (Švýc.) 6:0, 6:3, Azarenková (27-Běl.) - Hradecká (ČR) 6:2, 6:3, Bacsinszká (23-Švýc.) - Smitková (ČR) 6:2, 6:0.
Čtyřhra - 1. kolo:
Matteková-Sandsová, Šafářová (7-USA/ČR) - Ramialisonová, Sibilleová (Fr.) 6:1, 7:6 (7:1), Cornetová, Linetteová (Fr./Pol.) - Aojamaová, Voráčová (Jap./ČR) 6:7 (1:7), 7:5, 6:2.

Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Martínezová, Lindstedt (Šp./Švéd.) - Hlaváčková, M. López (4-ČR/Šp.) 7:5, 2:6, 10:5.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít