Českým lyžařům se sprint v Ruce nevydařil

Nejhorší výsledek v kariéře zaznamenal v závodě Světového poháru ve finském středisku Ruka běžec na lyžích Lukáš Bauer. Ve sprintu na 1,4 kilometru klasicky skončil 104. Ani další Češi si nevedli o moc lépe, z kvalifikace nepostoupil ani jeden.

Úspěšní lyžaři Lukáš Bauer (vlevo) a Martin Koukal.

Úspěšní lyžaři Lukáš Bauer (vlevo) a Martin Koukal. | Foto: Tomáš Adamec

Z pětice mužských reprezentantů se ve výsledkové listině objevil nejvýše 71. Martin Koukal, o deset míst za ním figuroval Martin Jakš, 112. skončil Dušan Kožíšek a 118. pozice patřila Jiřímu Magálovi.

Vítězství oslavil Nor John Kristian Dahl, mezi ženami triumfovala na 1,2 kilometru dlouhé trati jeho krajanka Marit Björgenová. Ta tak vyhrála i druhý závod této sezony Světového poháru.

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer v cíli kvalifikace sprintu na SP v Ruce

Ze dvou českých lyžařek na startu se více dařilo Evě Nývltové, 38. příčka ale na postup z kvalifikace nestačila. Ivana Janečková skončila 84.

Závody SP v běhu na lyžích (sprint klasicky) v Kuusamu:

Muži (1,4 km): 1. Dahl (Nor.) 3:08,6, 2. Poltaranin (Kaz.) -1,7, 3. Jauhojärvi (Fin.) -2,0, 4. Hattestad (Nor.) -4,8, 5. Pasini (It.) -4,9, 6. Newell (USA) -23,0, ...v kvalifikaci 71. Koukal, 81. Jakš, 104. Bauer, 112. Kožíšek, 118. Magál (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 31 závodů): 1. Hellner (Švéd.) 100, 2. Cologna (Švýc.) 87, 3. Rickardsson (Švéd.) 60, 4. Poltaranin 55, 5. Dahl 50, 6. Jespersen (Nor.) 50, ...15. Bauer 32, 32. Jakš 15.

Ženy (1,2 km): 1. Björgenová (Nor.) 3:08,3, 2. Majdičová (Slovin.) -1,4, 3. Uhrenholdtová-Jacobsenová (Nor.) -8,1, 4. Kallaová (Švéd.) -11,0, 5. Nacumiová (Jap.) -11,2, 6. Longaová (It.) -12,2, ...v kvalifikaci 38. Nývltová, 84. Janečková (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 31 závodů): 1. Björgenová 150, 2. Kallaová 120, 3. Follisová (It.) 90, 4. Majdičová 68, 5. Uhrenholdtová-Jacobsenová 67, 6. Skofterudová (Nor.) 66.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít