Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála počtvrté Světový pohár

Rychlobruslařka Martina Sáblíková triumfovala počtvrté v kariéře a počtvrté za sebou v celkovém hodnocení Světového poháru na dlouhých tratích. Dvojnásobná olympijská vítězka si potřebné body připsala díky vítězství v závěrečném závodu na 3000 metrů v Heerenveenu.

Martina Sáblíková v závodě na 3000 metrů

Martina Sáblíková v závodě na 3000 metrů | Zdroj: ČTK

Dvaadvacetiletá česká rychlobruslařka měla náskok 30 bodů před Němkou Stephanií Beckertovou, přesto mohla o celkové prvenství ještě přijít. Finálový závod byl totiž bonusově ohodnocen a případné vítězství Beckertové by německou závodnici posunulo čela celkového hodnocení.

V přímém souboji v závěrečné jízdě ale Sáblíková zajela nejrychlejší čas 4:06,25 sekundy a své soupeřce ujela o 1,32 skundy. Beckertová nakonec dojela třetí, v Heerenveenu byla rychlejší i její krajanka Daniela Anschützová-Thomsová, která byla jen o 29 setin horší než Sáblíková.

Martina Sáblíková tak na dlouhých tratích kraluje Světovému poháru od sezony 2006/07. Na krátkých tratích popáté zvítězila německá sprinterka Jenny Wolfová, která si připsala už své 49. dílčí vítězství. V Heerenveenu si tak vynahradila olympijské hry ve Vancouveru, kde jí zlato sebrala Korejka I Sang-hwa.

Výsledky finále Světového poháru v rychlobruslení v Heerenveenu:

Ženy:
500 m: 1. Wolfová (Něm.) 38,18, 2. Boerová 38,22, 3. Gerritsenová (obě Niz.) 38,67.
Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Wolfová 1110, 2. Wang Pej-sing (Čína) 680, 3. Boerová 595.
3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:06,25, 2. Anschützová-Thomsová 4:06,54, 3. Beckertová (obě Něm.) 4:07,57.
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Sáblíková 610, 2. Beckertová 535, 3. Anschützová-Thomsová 435.

Muži:
500 m: 1. Smeekens (Niz.) 34,99, 2. Fredricks (USA) 35,01, 3. Mulder (Niz.) 35,24.
Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Fredricks 698, 2. Poutala (Fin.) 657, 3. Smeekens 592.
1500 m: 1. Davis (USA) 1:45,20, 2. Morrison (Kan.) 1:46,12, 3. Nuis (Niz.) 1:46,61.
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Davis 630, 2. Bökko (Nor.) 395, 3. Morrison 338.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít