O projektu

Bible - Foto: Comstock Images

BibleFoto: Comstock Images

Český rozhlas nabízí několik pořadů, kde se můžete s výkladem Bible setkat. Abyste jednotlivé výklady mohli vyhledávat nejen podle data vysílání, ale také podle biblických knih, zřídili jsme tuto stránku, ze které můžete přistupovat k jednotlivým biblickým knihám. Ke každé knize najdete krátký úvodní text a pod ním odkazy na jednotlivé audiovýklady, které byly doposud odvysílány.

V současné době jsou zpřístupněny stránky ke všem knihám Nového zákona. Ze Starého zákona jsou zatím k dispozici jen ty knihy, ke kterým byl odvysílán alespoň jeden pořad. Z archivu Českého rozhlasu jsou zde publikovány pořady Ranní Slovo vysílané od listopadu 2003 doposud. 

V pořadu Ranní Slovo Vám Český rozhlas Vltava každou neděli přináší výklad jednoho z biblických textů, který se čte při nedělní liturgii. Kromě toho bývá výklad Bible také součástí pořadu Křesťanská vlna, který vysílá Český rozhlas Plzeň.
V obou pořadech patří k hostům redaktora Petra Vaďury naši přední teologové – Jiří Beneš, Pavel Filipi, Jan Heller, Pavel Hošek, Petr Pokorný, Jan Sokol a další. 

Jak Bible vznikla, nevíme samozřejmě přesně, ale leccos jsme si domysleli, mnohé zrekonstruovali a určité skutečnosti se domníváme. Prof. Jan Heller ovšem nevykládá jen technické a historické zajímavosti, neboť – alespoň podle něj – není důležitá otázka „Jak?“, nýbrž: „Za jakým účelem?“ 

 

Jak vznikla Bible?

Vložit na svůj web

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas