Jaká byla Noc divadel v Liberci, Českých Budějovicích nebo ve Zlaté kapličce?

19. listopad 2016

Tématem sobotního živého vysílání Kateřiny Rathouské byla Noc divadel, která letos připadla právě na 19. listopadu.

K mezinárodní akci European Theatre Night se rozhodl Institut umění – Divadelní ústav poprvé připojit před třemi lety.

„Cílem projektu je české veřejnosti nabídnout srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory – například Noc literatury či Muzejní noc. Projekt má potenciál zviditelnit jednotlivé divadelní scény i české divadlo jako takové v povědomí diváků. Zapojení v evropském projektu může být také příslibem zajímavé spolupráce do budoucna," uvádí se na webu nocdivadel.cz.

Do studia přišly organizátorky Martina Pecková Černá a Adéla Vondráková (původně ohlášená Viktorie Schmoranzová se ze zdravotních důvodů na poslední chvíli omluvila). Dorazil i Tomáš Staněk, který promluvil o programu Národního divadla.

Posluchači se dále dozvěděli, co pro své návštěvníky připravili tvůrci v libereckém Naivním divadle, českobudějovickém Jihočeském divadle a brněnské Huse na provázku.

Součástí pořadu byla soutěž o vstupenky na představení Dotkni se vesmíru a pokračuj v úterý 29. listopadu na Nové scéně Národního divadla.

autor: krs
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.