Více než 100 bezpečnostních hlásičů dostanou zdarma senioři v Karviné

Pan Kempný s novými hlásiči - Foto: Andrea Čánová

Pan Kempný s novými hlásičiFoto: Andrea Čánová

Karviná začala penzistům rozdávat hlásiče, které je upozorní na požár nebo únik oxidu uhelnatého. Přístroje dostávají zadarmo v seniorském centru. Pokud hlásiče zachytí kouř nebo nebezpečný plyn, spustí hlasitý alarm.

„Ten se umisťuje nejlépe na strop, ten druhý je na únik CO, takže si ho můžete dát do kotelny. Ale na noc ho můžete mít třeba v předsíni, abyste slyšeli,“ předává přístroje předsedkyně seniorského centra Danuta Kvíčalová. 

„Pracoval jsem na šachtě a znám to – CO je takový nic, nic, nic a najednou ničí červené krvinky,“ říká 76letý penzista Jaroslav Kempný. „Bydlím v rodinném domku, kde máme kotel. A jednou se nám už stalo, že to tam bouchlo. Manželka mě pořád honila, tak jsem teď celkem šťastný, že to tam můžeme mít,“ dodává. 

 

Karvinští senioři budou mít lépe zajištěné domácnosti. V seniorském centru dostávají hlásiče, které je upozorní na požár nebo únik nebezpečného oxidu uhelnatého. V Karviné natáčela redaktorka Andrea Čánová.

Vložit na svůj web

Jsou tady hlásiče jak proti požáru, tak proti oxidu uhelnatého. „Jeden je hlásič dýmu. Je kulatý s tlačítkem uprostřed. Kdyby se náhodou spustil, třeba když seniorka připálí oběd, tak si může vypnout i smetákem,“ říká nad krabicí s hlásiči náměstek karvinského primátora Miroslav Hajdušík (KSČM). 

V seniorském centru budou hlásiče rozdávat jednou týdně. 

Jeden z požárních hlásičů, které dostávají do domácností karvinští senioři - Foto: Andrea Čánová

Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace