Třinecká knihovna se stala inspirujícím místem, kde září úsměvy

Vstupní prostor knihovny - Foto: Romana Kubicová

Vstupní prostor knihovnyFoto: Romana Kubicová

Možná jste už také slyšeli povzdech, že lidé dnes nemají vůbec čas číst. V Třinci to ale vidí jinak. Místní knihovně totiž spokojených čtenářů za posledního čtvrt roku valem přibylo. Důvodem může být i fakt, že od října tam otevřeli novou budovu knihovny.

Ta ovšem důstojnou a trochu zaprášenou instituci pouze s regály plnými knih a upjatým knihovníkem v tvídovém saku rozhodně nepřipomíná. Je to moderní, vzdušná budova s překvapivými prostory. Kde jinde najdete v knihovně literární kavárnu, galerii, mini japonskou zahradu, fontánu, pohádkový pokoj či klub pro mladé? Zkrátka rekonstrukce třinecké knihovny se opravdu povedla. 

Třinecká knihovna před rekonstrukcí - Foto: Kateřina Daňková

Třinecká knihovna před rekonstrukcíFoto: Kateřina Daňková

Jak prozradila Regina Szpyrcová, hýčkají si tu všechny generace. Od seniorů, přes dospělé, až po dospívající, kteří zde mají svůj vlastní klub. Velkou péči věnují samozřejmě i těm nejmenším čtenářům. 

„Ve staré knihovně jsme se také snažili, ale bylo to všechno takové miniaturní a stísněnější. A určitě tam nebyl takový krásný pohádkový pokoj, jaký máme teď. Ten pokoj láká děti z širokého okolí. Tady to žije nejvíc,“ pochvaluje si Regina Szpyrcová. 

Návštěvník hned při vstupu do knihovny narazí na fontánu, kavárnu i netradiční výstavní prostor. 

Na prohlídku moderně a netradičně pojaté budovy knihovny jste zváni prostřednictvím našeho magazínu Křížem krajem. Poslechněte si záznam pořadu – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘

Třinecká knihovna - Foto: Romana Kubicová

Pořad: Křížem krajem  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:10  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  D1, mezi km 349.3 a 344.6, ve směru Praha, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 22.11.2017 07:00 Do 22.11.2017 17:00, údržba podzemní části kanalizace, zdroj: ŘSD
  Od 21.11.2017 19:35 do 21:30; v ulici Nádražní v obci Kopřivnice okres Nový Jičín; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA bez zranění, na místo jede hlídka PČR.
  Od 21.11.2017 19:40 do 21:40; na dálnici D1; porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; pro poruchu odstavené vozidlo v odstavném pruhu.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace