Startér31. července  2017 v 20:00  

Kyófú je skládka všeho. Než přijdu na to, co chci sdělit, říká všeuměl Vojta Kříž ve Startéru

Vojtěch Kříž aka Kyófú ve studiu Radia Wave - Foto: Jakub Johánek

Vojtěch Kříž aka Kyófú ve studiu Radia WaveFoto: Jakub Johánek

Kyófú nás nadchnul letos v lednu, když vydal instrumentální klavírní EP Ventures. Máme před sebou nadaného skladatele, říkali jsme si. Pár dní poté vydal jednadvacetiletý Vojtěch Kříž další desku – Beat & Drones. Nabízela přesně to, co napovídal její název. Črty plujících synthů, které čas od času rozetnuly extatické beaty. Bylo zřejmé, že i na poli elektronické scény by se Kyófú neztratil.

Do třetice jsme objevili video, ve kterém producent a skladatel Kyófú také skvěle zpívá. „Chtěl bych dělat chytrej, nebo alespoň hodně dobrej pop,“ říká jednoduše Vojta, mimo jiné nositel Divoké karty. Věříme, že se mu to podaří a že to nebude dlouho trvat. „Mých dvacet fanoušků se může těšit na novou synthpopovou desku. Pracuju na ní už rok a půl, pořád je na cestě spousta překážek, proces se nějak zasekne a není to dost dobrý,“ svěřuje se Vojta. Není to u něj neobvyklé. I na jeho facebookovém účtu se občas objevují výkřiky do tmy typu: „Still not sure if Scapes will come out.“ 

Když nad sebou Vojta zrovna nepochybuje, svůj účet plní vlastní grafikou, texty k písním nebo jinými kryptickými vzkazy. Dohromady dává originální a autentickou online prezentaci. „Umělecký projekt by měl splývat s mojí osobou. Měl bych být co nejupřímnější. Tohle všechno dávám ven proto, že jsem na začátku projektu a chci, aby se mi sám ukázal. Abych pochopil, o co vlastně jde, proč vlastně tvořím. Proto si dělám skládku všech svých nápadů,“ vysvětluje Kyófú. 

Jsme zvědaví, co z projektu, o kterém jeho autor tvrdí, že je pořád v plenkách, nakonec vznikne. Nepochybujeme, že to bude něco skvělého. Zapněte si poslední Startér a přesvědčte se o talentu Kyófú sami. 

Pořad: Startér  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: každé pondělí v 20:00; repríza v sobotu v 13:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace