Večerní host18. ledna  2016 v 23:05  

Rychlocestovatel Aleš Gill navštívil více než 70 zemí světa. Letenky se dají sehnat i za 10 nebo 20 eur, radí

Plánování cesty začíná poměrně nezáživně, totiž u počítače „lovem“ letenek - Foto: Robert Couse-Baker, licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic

Plánování cesty začíná poměrně nezáživně, totiž u počítače „lovem“ letenekFoto: Robert Couse-Baker, licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic

Všechno to začalo hledáním těch nejlevnějších letenek, dnes si spíš nízkonákladový rychlocestovatel Aleš Gill plní sny. Navštívil přes 70 zemí světa a v cestování plánuje pokračovat.

Jediným limitem je pětitýdenní dovolená. „Stává se zřídka, že bych se rozhodl ze dne na dne nebo z týdne na týden. Většinou plánuji půl roku dopředu, a tak není problém se domluvit,“ vysvětluje v úvodu rozhovor s moderátorkou Zuzanou Burešovou. 

 

Jak se dá levně a rychle procestovat svět? A co znamená být lovcem letenek? Ptáme se nízkonákladového cestovatele Aleše Gilla, který navštívil téměř 70 zemí světa. Moderuje Zuzana Burešová.

Vložit na svůj web

Plánování cesty však začíná poměrně nezáživně, totiž u počítače „lovem“ letenek. „Okolo několika serverů se obvykle vytváří komunita podobných cestovatelů,“ prozrazuje Aleš Gill s tím, že stačí zadat do Googlu heslo „akční letenky“. Speciální cestovatelské portály jsou totiž i v češtině. „Jsou zaměřené na Evropu, jiné se zabývají i mimoevropskými destinacemi,“ radí. 

„Někdy dá aerolinka dvě sedadla za nízkou cenu, třeba za 10 nebo 20 eur za jednosměrnou letenku do Londýna, Milána nebo Říma,“ uvádí příklad Aleš Gill. 

A protože je Aleš Gill považován za rychlocestovatele, jeho cesty jsou někdy skutečně bleskové. „Nejkratší cesta?“ zamýšlí se. „Největší extrém byla asi ta do Japonska, kde jsme byli jen šest hodin. To se nezdálo ani japonským celníkům,“ vzpomíná. 

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte buď kliknutím na odkaz přímo v tomto článku nebo v našem audioarchivu. 

Autor:  Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Večerní Host Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 21:05, sobota 23:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace