Zprávy → Amerika15. září  2016 v 07:57  

Je 'zdravá a fit', píše lékařka o Clintonové. Volební štáb zveřejnil i záznamy Kaina

Prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se podle své lékařky dobře uzdravuje - Foto:  Reuters

Prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se podle své lékařky dobře uzdravujeFoto:  Reuters

Hillary Clintonová zůstává zdravá a schopná vykonávat úřad americké prezidentky. To stojí v lékařské zprávě, kterou volební štáb demokratické kandidátky ve středu zveřejnil o jejím současném zdravotním stavu. Zápal plic, kterým trpí, je bakteriálního původu a není nakažlivý. Clintonová se podle lékařky zotavuje dobře. Zveřejněny byly také záznamy Tima Kaina, kandidáta na viceprezidenta.

Podle aktualizové lékařské zprávy zveřejněné ve středu na webu Hillary Clintonové se její stav díky antibiotikům a odpočinku zlepšuje. 

„V neděli 11. září při vzpomínkové akci byla přehřátá a dehydrovaná. Výsledkem toho byly závratě,“ píše doktorka Lisa Bardacková ve zprávě. 

Podle ní se u Clintonové objevil mírný a nenakažlivý zápal plic. Proto demokratická uchazečka o Bílý dům dostala na deset dní antibiotika. 

Bardacková uvedla, že dobře dopadlo i celkové vyšetření a Clintonová je ve skvělém psychickém stavu. 

Dodatečné zdravotní informace zveřejněné spolu se zprávou ukazují, že v normálu je i její krevní tlak a cholesterol. Ke kampani by se podle poradců měla navrátit ve čtvrtek. 

I druhý lékařský dokument zveřejněný volebním štábem Clintonové, tedy lékařská zpráva Tima Kaina, popisuje dobrý zdravotní stav kandidáta. 

Na twitterovém účtu demokratické kandidátky se spolu s informací, že lékařské záznamy zveřejnila, objevila i narážka na republikánského kandidáta Donalda Trumpa. „Pořád čekáme na to, že Trump udělá to samé,“ píše se v tweetu. 

Trump se na to skutečně chystá. Detaily o svém zdravotním stavu chce zveřejnit ve čtvrtek. Podle týmu poradců si je vědomý, že by měl shodit několik kilo, jinak je však údajně zdravý.  

O zdravotním stavu Clintonové se začalo mluvit poté, co předčasně odešla z nedělního shromáždění na počest obětí teroristických útoků z 11. září. 

Podle videonahrávky jí musela při nástupu do auta pomáhat ochranka. Někdejší šéfka americké diplomacie se přesunula do bytu své dcery a pak do svého domu nedaleko New Yorku. Později štáb oznámil, že má už od pátku zápal plic. 

Autor:  Dominika Píhová  (dp),  ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace