Zprávy → Atletika1. listopadu  2016 v 13:15  

V Riu nebyli, ale dostanou prémie jako za zlato. Rusko odškodní atletické hvězdy

Jelena Isinbajevová bude atletickou funcionářkou - Foto:  Reuters

Jelena Isinbajevová bude atletickou funcionářkouFoto:  Reuters

Ruské atletické hvězdy Jelena Isinbajevová, Sergej Šubenkov a Maria Kučinová dostanou za vynucenou absenci na olympijských hrách v Riu de Janeiru finanční náhradu ve výši čtyř milionů rublů. Uvedl to nejmenovaný zdroj agentury TASS.

Tyčkařská světová rekordmanka a úřadující mistři světa v běhu na 110 metrů překážek a ve skoku do výšky doplatili na vyloučení celého ruského svazu z mezinárodních atletických soutěží kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu. Sami přitom nikdy pozitivní test neměli. 

Podle prezidenta ruské atletické federace Dmitrije Šljachtina se z fondu podpory olympioniků rozdělí mezi atlety celkem 40 milionů rublů. 

Zdroj agentury TASS říká, že tyčkařka Jelena Isinbajevová, překážkář Šubenkov a výškařka Kučinová dostanou 4 miliony rublů (1,56 milionu korun). Tolik Rusové v jiných sportech dostali za zisk zlaté medaile. 

Za zisk olympijské medaile v Riu dostali ruští sportovci od premiéra Dmitrije Medveděva v Kremlu také luxusní automobily. 

Atletická federace IAAF zaujala před olympijskými hrami v Riu nejpřísnější postoj a ruské atlety na vrchol sezony vůbec nepustila. 

Mezinárodní olympijský výbor nechal rozhodnutí o startu ruských závodníků v Riu na jednotlivých sportovních federacích. Některé už účast Ruska schválily bez omezení. Částečně omezeni byli plavci, kajakáři, moderní pětibojaři, veslaři a jachtaři. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace