Zprávy → Fotbal7. října  2016 v 11:04  

Ještě jednu šanci, prosím. Bouřlivák Barton si říká v Rangers o milost, zaplatil si tvrdý výcvik v Kataru

Podají si Joey Barton s Markem Warburtonem ruku? Anglický záložník se má v pondělí hlásit v tréninkovém centru Rangers - Foto:  Reuters

Podají si Joey Barton s Markem Warburtonem ruku? Anglický záložník se má v pondělí hlásit v tréninkovém centru RangersFoto:  Reuters

Enfant terrible britského fotbalu Joey Barton zabojoval o restart své kariéry v týmu skotských Rangers netradičním způsobem. Poté, co byl na měsíc vyřazen z kádru glasgowského klubu, odcestoval podle serveru Daily Record do Kataru, kde podstoupil desetidenní ostrý dril. V pondělí se má znovu hlásit v tréninkovém centru Rangers a urovnat vztahy s manažerem Markem Warburtonem i spoluhráči.

Joey Barton proslul jako fotbalový bouřlivák. Problémy ho provázejí po celou jeho kariéru. Nejen že se nemazlí se soupeři, ale několikrát zmlátil i spoluhráče a do sporů se dostává také s trenéry. 

Před měsícem ho Rangers po ostudné porážce 1:5 v derby s úhlavním glasgowským rivalem Celtikem vyřadili na čtyři týdny z kádru, protože se ostře pohádal se spoluhráčem Andym Hallidayem a posléze i koučem Markem Warburtonem. 

„V šatně řekl něco, s čímž nesouhlasil úplně každý. Pak se do něj pustili, že před rokem zvládli Rangers derby s Celtikem i bez něj. Na to on reagoval po svém – vulgárně –, a když se ho Warburton snažil uklidnit, dostal se Barton do roztržky také s ním,“ řekl zdroj z týmu pro server Daily Record

V pondělí se má Barton znovu hlásit v tréninkovém centru skotského klubu, aby se dozvěděl, co dál. Přízeň a důvěru si čtyřiatřicetiletý Angličan snaží získat netradičně – na deset dní opustil svou rodinu, aby mohl podstoupit tvrdý výcvik v Kataru. 

Tam údajně denně absolvoval náročný třífázový trénink v teplotách kolem 38 stupňů Celsia. Dril v Perském zálivu si Barton zaplatil z vlastní kapsy. Začátkem týdne chce konečně zakopat válečnou sekeru v Rangers a být mentálně i fyzicky připravený na návrat. 

I kdyby ho glasgowský celek vzal na milost, Barton pravděpodobně dostane jednozápasový distanc od skotské asociace. Zatímco se potil v Kataru, vyšlo najevo, že si v létě vsadil na 44 fotbalových střetnutí včetně duelu rivala Celtiku s Barcelonou v Lize mistrů, což mají profesionální sportovci zakázáno. 

Barton si před třemi lety nebral servítky ani proti Zlatanu Ibrahimovićovi 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace