Jágr nastartoval Floridu ke 12. výhře, Mrázek vychytal Anaheim

Vítězná série Floridy Panthers čítá už 12 zápasů v řadě. K výhře na ledě Edmontonu 2:1 přispěl svým 15. gólem v sezoně a 737. v kariéře Jaromír Jágr, který po samostatném úniku otevřel skóre. Petr Mrázek v brance Detroitu zneškodnil 30. střel Anaheimu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Alexandr Ovečkin vstřelil 500. gól.

Jaromír Jágr si proti Edmontonu připsal 737. gól kariéry

Jaromír Jágr si proti Edmontonu připsal 737. gól kariéry | Zdroj: Reuters

Svůj 737. gól v NHL vstřelil Jaromír Jágr hned po třech minutách zápasu. Vystihl rozehrávku Edmontonu, prokázal, že i ve 43 letech má velkou rychlost a řítil se sám na gólmana Talbotta. Klička se mu sice nepovedla, puk mu v poslední fázi přeskočil hokejku, ale gólman Oilers reagoval na pohyb české hrající legendy a puk mu propadl mezi betony.

Jágr vstřelil svůj 15. gól v sezoně a celkem 737. v NHL. Na čtyři zásahy se přiblížil Brettu Hullovi.

Číslo 68 bylo na ledě i při druhé brance Floridy o 4 minuty později, hlavní roli ale tentokrát hráli mladší spoluhráči. Aleksander Barkov našel zpoza branky Jonathana Huberdaua, který zvýšil na 2:0.

Florida za celý zápas pouze čtrnáctkrát vystřelila na branku a Edmonton, nejhorší tým Západní konference, ji výrazně přestřílel. Ala Montoyu však překonal pouze jednou a Panthers vyhráli 12. zápas v řadě.

Petr Mrázek se usadil v brance Detroitu a Rudá Křídla s českým gólmanem v zádech vyhrála už čtvrtý zápas po sobě, což se jim v této sezoně ještě nepodařilo, tentokrát si vezou body z ledu Anaheimu po výhře 2:1.

23letý rodák z Ostravy znovu inkasoval jediný gól, když ho v první třetině překonal Corey Perry a vyrovnal na 1:1, pak ale svou branku doslova zamkl. Předvedl 30 úspěšných zákroků a pomohla mu i branková konstrukce.

Necelé čtyři minuty před koncem rozhodl zápas po zmatcích v rozehrávce Ducks Riley Sheanan, první hvězda zápasu. Mrázek byl oceněn jako třetí nejlepší hráč utkání.

Význačný milník ve své kariéře překonal ruský útočník Washingtonu Alexandr Ovečkin. Když ve 37. minutě zápasu proti Ottawě proměnil v přesilové hře nahrávku Jasona Chimery, vstřelil svůj 500. gól v NHL.

Další stovku započal ještě v tom samém zápase po hladkém průjezdu skrz obranu Senátorů. Washington porazil Ottawu celkem 7:1.

Pořadí nejlepších střelců historie NHL - Jaromír Jágr 737 gólů | Foto: Český rozhlas

Výsledky NHL
Winnipeg - Buffalo 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 6. Wheeler, 21. Perreault - 2., 15. a 60. Reinhart, 45. Foligno. Střely na branku: 44:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Buffalo), 2. Stafford (Winnipeg), 3. Ullmark (Buffalo).

Washington - Ottawa 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 37. a 50. Ovečkin, 9. Justin Williams, 11. Oshie, 27. Sill, 28. Orlov, 49. Wilson - 24. Hoffman. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström, 3. Grubauer (všichni Washington).

Edmonton - Florida 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 13. Letestu - 4. Jágr, 8. Huberdeau. Střely na branku: 25:14. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Montoya (Florida), 2. Hendricks, 3. Letestu (oba Edmonton).

Minnesota - New Jersey 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 44. Parise - 42. Henrique, 47. Merrill. Střely na branku: 18:17. Diváci: 19.028. Hvězdy zápasu: 1. Merrill, 2. Henrique (oba New Jersey), 3. Parise (Minnesota).

Anaheim - Detroit 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 14. Perry - 1. Tatar, 57. Sheahan. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Sheahan (Detroit), 2. Perry (Anaheim), 3. Mrázek (Detroit).

Chicago - Colorado 6:3 (2:0, 4:2, 0:1)
Branky: 17. a 33. P. Kane, 22. a 39. Hossa, 9. Mashinter, 35. Toews - 26. a 30. Duchene, 56. MacKinnon. Střely na branku: 35:37. Diváci: 22.007. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Duchene (Colorado).