Zprávy → Ostatní sporty20. ledna  2016 v 17:31  

Čeští kanoisté se připravují na běžkách. Naháníme červené krvinky, říká Josef Dostál

Josef Dostál na běžkách - Foto: Josef Dostál

Josef Dostál na běžkáchFoto: Josef Dostál

Možná byste čekali, že se sportovci budou připravovat v prostředí, ve kterém pak budou závodit. Neplatí to ale vždy. Třeba kanoisté vyrazili do italského Livigna, kde je aktuálně zhruba o 50 stupňů méně, než bude v létě v brazilském Riu.

„Máme tady běžeckou přípravu hlavně kvůli nadmořské výšce. Běháme v 1800 metrech, naháníme červené krvinky. Z té zimy kolem minus dvaceti nejsem nadšený, ale moc mi nevadí,“ řekl Josef Dostál 

Ten společně s trenérem Karlem Leštinou vyrazil na necelé dvě hodiny na běžky. V Livignu jsou i další členové čtyřkajaku a třeba také kanadští kanoisté. Ty si ale Dostál nechal poodjet, částečně se připravuje po svém. 

 

Kanoista Josef Dostál absolvuje na běžkách zimní přípravu v italském Livignu

Vložit na svůj web

„Byl jsem ještě na sjezdovkách. S trenérem i mamkou, kterou jsme potkali na svahu. Zimní sporty mě baví, ale na rozdíl od mých parťáků z kanoistiky, v nich nijak nevynikám,“ doplňuje český reprezentant. 

Pohyb je to přece jen jiný. I když Josef Dostál, jedna z tváří projektu Radiožurnálu Olympijský rok, zas tak velké rozdíly nevidí. 

„Vlastně jsem i teď na vodě, akorát je zmrzlá,“ směje se mistr světa a také bronzový medailista se čtyřkajakem z Londýna. 

Odpočet dní do olympijských her načal poslední dvoustovku a v přípravě půjde do tuhého. I proto je pro Josefa Dostála těžké překousnout nejen teploty pod minus 22 stupňů, ale i nadmořskou výšku. 

„Zkusili jsme letos trochu jiný program. Místo sjezdovek jsme hned první den šli na běžky a to mě docela vyčerpalo. A co se týče zimy, tak je to jen otázka oblečení. Ale dnes jsem si nebral ani jégrovky,“ dodal Josef Dostál. 

Autor:  František Kuna,  Stanislav Zbyněk

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace