Zprávy → Ostatní sporty25. října  2016 v 14:31  

Znovu, ale tentokrát už opravdu naposledy: Bauer po sezoně skončí. Dál už nekoukám, tvrdí

Lyžař Lukáš Bauer dál než na blížící se sezonu nehledí - Foto:  ČTK

Lyžař Lukáš Bauer dál než na blížící se sezonu nehledíFoto:  ČTK

Závodník, kouč, ale také ředitel. Tyto pozice bude v letošní sezoně zastávat běžec na lyžích Lukáš Bauer, který chce po světovém šampionátu v Lahti ukončit reprezentační kariéru. Podobná slova sice říká už poněkolikáté, ale tentokrát prý naposledy.

Už několikrát zmínil, že nepojede další mistrovství světa. Předsevzetí ale Lukáš Bauer nakonec porušil, protože měl během loňské sezony vážné zdravotní problémy. 

„Tohle je poslední reprezentační sezona. Dál už nekoukám,“ přesvědčuje možná i sám nejúspěšnější český reprezentant v běhu na lyžích posledních let. 

 

Zimní olympijské hry v Koreji? Možná ano, ale na tribuně, podotkl lyžař Lukáš Bauer k otázce na Pchjongčchang

Vložit na svůj web

Bauer už něco podobného prohlásil několikrát, na to ale s nadsázkou devětatřicetiletý závodník říká: „Vždycky na to odpovídám, že jsem to říkal pouze jednou a ostatní bylo pouze nedorozumění. A Korea? Možná ano, ale na tribuně,“ dodává ke svému případnému startu na olympijských hrách. 

Že po sezoně definitivně skončí, mu prý nevěří ani někteří závodníci. Sám Bauer má ale jasno – 3. března pojede poslední závod. 

Vrchol sezony má tedy jasný – světový šampionát v Lahti. Po vydařené přípravě se svým týmem by se ale mistrovství několikanásobný medailista z vrcholných akcí nechtěl jen zúčastnit, pokud se tedy v nominačních závodech dostane do reprezentačního výběru. 

„Myslím si, že jiný cíl než pokusit se bojovat o medaili mít ani nemůžu,“ tvrdí Bauer. Dál se chce věnovat také laufům, kterých by měl odjet kolem deseti. Na sbírání úspěchů také v nich, ale nebude sám. Věří, že dařit se bude celému jeho týmu, jemuž šéfuje. 

Autor:  Jakub Kanta  (jbk), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace