Zprávy → Politika a společnost23. září  2016 v 15:22  

Mladík si v Brně ‚vypůjčil‘ autobusy. Urazil s nimi stovky kilometrů a na Kladně svezl cestujícího

Mladík se policejní hlídce svěřil, že chtěl být autobusákem (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Mladík se policejní hlídce svěřil, že chtěl být autobusákem (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Sedmnáctiletý mladík z Brněnska si zřejmě plnil svůj autobusářský sen. V rozmezí několika dní odcizil dva autobusy místního dopravce a vyjel s nimi na několik set kilometrů dlouhou cestu po České republice. S oběma vozidly dojel až na Kladensko, kde v jednom případě havaroval a v druhém svezl i cestujícího. Policie nyní případ dále vyšetřuje.

První autobus, skoro jedenáct let stará Karosa, zmizel z parkoviště u obchodního centra v Modřicích. Vozidlo se o dva dny později našlo odstavené v Troubsku, kde přivolaná policie objevila i sedmnáctiletého mladíka. 

„Hlídce se svěřil s tím, že by chtěl být autobusákem, klidně by prý jezdil i zadarmo. Opuštěný autobus chtěl dopravci přivézt. Hovořil také o možném nálezném,“ popsal na policejním webu mluvčí Bohumil Malášek. 

Ukradený autobus měl na tachometru o zhruba 700 kilometrů více a úplně prázdnou nádrž. 

O několik dní později se z autobusového nádraží na Zvonařce v Brně ztratil autobus stejného dopravce. Policie tentokrát vysledovala jízdu vozidla z informačních systémů a zjistila, že se stroj pohybuje na Kladensku. Dopravní kontrola následně za volantem objevila právě sedmnáctiletého mladíka. 

„Stejně jako před několika dny absolvoval s autobusem jízdu po dálnici, po Praze a až na Kladensko. Tam si také, jak přiznal, vyzkoušel i linkovou přepravu, když za deset korun svezl náhodného cestujícího,“ popsal Malášek. 

Policisté navíc zjistili, že mladík při své první jízdě na Kladensko poškodil fasádu rodinného domku a z místa ujel. Případ se dál vyšetřuje. 

Autor:  Kristina Roháčková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace