Zprávy → Regiony12. srpna  2016 v 21:15  

Fronty turistů před Hradem? Kontroly ještě zpřísníme, vzkazuje Ovčáček

Podle hradního mluvčího se bezpečnostní kontroly na Hradě ještě zpřísní - Foto: Filip Jandourek

Podle hradního mluvčího se bezpečnostní kontroly na Hradě ještě zpřísníFoto: Filip Jandourek

Správa Hradu v posledních dnech zpřísňuje bezpečnostní opatření u všech vchodů. Reaguje tak na teroristické útoky v Evropě. Před Hradem se tak tvoří až dvousetmetrové fronty. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka se kontroly v areálu budou ještě zpřísňovat.

„V tuto chvíli zvažujeme velmi reálně navýšení počtu policistů na Pražském hradě tak, aby vše probíhalo bez závad. Nás čeká další fáze, to znamená zpřesňování a zlepšování technického vybavení," uvedl Jiří Ovčáček. 

„Není žádným tajemstvím, že se chystá instalace bezpečnostních rámů do katedrály svatého Víta,“ doplnil hradní mluvčí. 

Nová bezpečnostní opatření v areálu Pražského hradu ale komplikují práci průvodcům. Podle předsedy Asociace průvodců České republiky Stanislava Volemana narušují časté kontroly prohlídky Hradu a zdržují průchod návštěvníků. 

„Myslím si, že by se jeden návštěvník neměl kontrolovat dvakrát tak, jak k tomu dochází v současnosti. Měly by se posílit nejfrekventovanější kontrolní body, zejména v době, kdy návštěvníci nejvíce přicházejí," řekl Voleman a dodal: 

„Určitě by bylo na zvážení také stanovení koridorů pro skupiny a organizované návštěvníky a oddělit je od návštěvníků individuálních." 

Autor:  Barbora Maxová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace