Ryze český deblový duel o bronz ovládly Šafářová se Strýcovou

Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou - Foto:  ČTK

Barbora Strýcová s Lucií ŠafářovouFoto:  ČTK

Deblistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová rozšířily řady českých bronzových medailistů, když v dnešním duelu o třetí místo zdolaly krajanky Lucii Hradeckou s Andreu Hlaváčkovou. Duo H+H tak nenavázalo na stříbrnou medaili z předcházejících her v Londýně a tentokrát skončí těsně pod stupni vítězů. Pro Hradeckou však turnaj pokračuje, protože s Radkem Štěpánkem bojuje o cenný kov v mixu.

Před utkáním nebylo jasné, jestli se duel o bronz vůbec uskuteční, protože Andreu Hlaváčovou trápí zranění v oblasti oka po úderu míčkem ve včerejším semifinále. Hlaváčkové sice lékaři start nedoporučili, nicméně česká hráčka se rozhodla nastoupit. 

V prvním setu měly zpočátku navrch obhájkyně stříbra Hradecká s Hlaváčkovou, počínaje devátou hrou ale Šafářová se Strýcovou ovládly čtyři gamy v řadě, díky čemuž získaly první sadu v poměru 7:5.  

Čtěte také: Další medaile pro Česko: Kvitová porazila Keysovou a slaví olympijský bronz

V té chvíli se zdálo, že se na Hradecké, která včera do noci hrála čtvrtfinále mixu, začíná projevovat únava, ale úplný začátek druhé sady zastihl duo H+H v dobrém rozpoložení. 

Hradecká s Hlaváčkovou totiž byly ve třetí hře druhého dějství blízko k tomu, aby se dočkaly brejku. Tomu však Šafářová se Strýcovou zabránily, a naopak to byly ony, kdo se radoval ze zisku soupeřova podání. 

Šafářová se Strýcovou tak šly do vedení 3:1 a následně již šanci na vítězství nepustily, když druhou sadu získaly v poměru 6:1 a tím pádem i celý zápas. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace