Zprávy → Tenis24. října  2016 v 10:50  

První dvě novicky prohrály. Jako poslední má premiéru na Turnaji mistryň Plíšková

Účastnice Turnaje mistryň Karolína Plíšková je druhá zleva. Vedle své soupeřky Muguruzaové - Foto:  Reuters

Účastnice Turnaje mistryň Karolína Plíšková je druhá zleva. Vedle své soupeřky MuguruzaovéFoto:  Reuters

Hned tři tenistky jsou na Turnaji mistryň úplně poprvé a dvě z nich ve svém úvodním duelu v Singapuru prohrály. Premiéru má před sebou ještě Karolína Plíšková, kterou čeká duel se Španělkou Muguruzaovou.

Slovenka Dominika Cibulková i před tím Američanka Madison Keysová nastupovaly ke svým zápasům na Turnaji mistryň prvně v životě a jak po porážkách přiznaly, nějakým způsobem se to na nich v zápasech s favoritkami podepsalo. 

Ani Karolína Plíšková ještě nemá zkušenosti s finálovou akcí WTA, ale kouč Jiří Vaněk je optimistou. "Minulý rok se jí Asie taky nepovedla a letěli jsme na 'malé masters' a ona od prvního zápasu předváděla neuvěřitelný tenis." 

 

Keysová a Cibulková své premiéry na Turnaji mistryň nezvládly, dnes je na řadě Karolína Plíšková

Vložit na svůj web

"Byl to pro ni nejlepší turnaj celé sezony. I s Venus hrála neskutečný zápas, prohrála těsně 5:7 a 6:7," vzpomíná Jiří Vaněk na loňský podobně hraný turnaj v Číně, kde Karolína Plíšková ze skupiny postoupila a až ve finále podlehla starší ze slavných sester Williamsových. 

Ještě jedna zkušenost by mohla české hráčce dodat kuráž. Pozitivní vzájemná bilance, kterou se soupeřkou Španělkou Muguruzovou zatím má. 

"Hraje se mi s ní líp, je to odvážnější tenis z obou stran. Není tam tolik pomalých výměn," naráží Karolína Plíšková na odlišný herní styl dalších konkurentek v 'bílé skupině' Turnaje mistryň, Světlany Kuzněcovové a Agnieszky Radwaňské. 

Právě Ruska s Polkou svým vzájemným duelem dnešní program ve 13.30 zahájí. Až utkání skončí, dojde na velkou premiéru čtyřiadvacetileté Češky. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace