Policisté podezřívají dva nezletilé, že způsobili požár v bývalé textilce Karnola

Hasiči u požáru budovy bývalé textilky Karnola Krnov - Foto:  HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči u požáru budovy bývalé textilky Karnola KrnovFoto:  HZS Moravskoslezského kraje

Policie podezírá dva nezletilé, že způsobili požár v bývalé textilce Karnola v Krnově na Bruntálsku. Jak přesně požár vznikl, policisté stále zjišťují. Budovu zachvátily plameny v polovině prosince. Bývalá přádelna s historicky cennou vzorkovnou byla od roku 2010 kulturní památkou.

„Bruntálští kriminalisté zjistili v průběhu prověřování informace, které směřují ke dvěma nezletilým osobám. I nadále policisté pokračují ve zjišťování okolností, za jakých k požáru došlo,“ informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková. 

Více informací ale podle ní policisté nemohou uveřejnit. 

„Aktuální stav řízení však neumožňuje poskytnutí detailnějších informací. Doplnit lze, že poskytnutí detailních informací k nezletilým zapovídá též zákon," uvedla Holčáková. Není tedy jasné, zda šlo o úmysl nebo nešťastnou náhodu. 

Areál bývalé textilky, v němž mělo vzniknout textilní muzeum, vyhořel 20. prosince. Oheň nejvíc řádil právě ve vzácné památkově chráněné vzorkovně látek, která se dochovala ve stavu posledního pracovního dne. 

Nejstarší kusy cenné sbírky vzorníků látek pocházely z posledních tří desetiletí 19. století. Oheň ale zničil 90 procent vybavení dílny. 

Autor:   ČTK
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Od 22.2.2018 21:20 do 22:25; v ulici Petřkovická v obci Ostrava; na silnici mezi Lhotkou a Hošťálkovicemi; nehoda; srážka srny, bez zranění osob
  silnice I/11 (ulice Rudná), Radvanice a Bartovice, v katastru obce Ostrava, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, Od 19.03.2018 10:00 Do 31.08.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/11 z důvodu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace