Zprávy → Amerika26. září  2016 v 06:45  

Clintonová a Trump se poprvé střetnou v televizní debatě. Čeká se rekordní sledovanost

Donald Trump a Hillary Clintonová - Foto: Rich Girard, flickr.com   ,  CC BY-SA 2.0

Donald Trump a Hillary ClintonováFoto: Rich Girard, flickr.com , CC BY-SA 2.0

Američtí prezidentští kandidáti Hillary Clintonová a Donald Trump dnes večer změří síly v první televizní debatě. Očekává se, že přímý přenos bude sledovat rekordní počet diváků. Republikán Trump v posledních týdnech totiž dorovnal náskok své demokratické konkurentky.

Pro oba politiky debata představuje velkou šanci oslovit zatím nerozhodnuté voliče. Po týdnech pečlivých příprav i na ty nejzáludnější výpady protivníka dnes oba kandidáti vyrazí do ringu. Očekává se, že spolu svedou tvrdý souboj. 

Pozice Clintonové a Trumpa je podle aktuálních průzkumů téměř vyrovnaná. Oba kandidáti jsou navíc u veřejnosti historicky nejneoblíbenější. 

Devadesátiminutový duel budou z univerzity nedaleko New Yorku živě přenášet hlavní americké televize. Duel poutá v nebývale vyhrocené kampani obrovskou pozornost. 

Komentátoři připomínají, že špatný výkon v debatě může mít zásadní dopad na boj o prezidentské křeslo. Sledovanost by podle odhadů mohla předčit i největší sportovní přenosy, jako je fotbalový Superbowl. 

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek), Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace