Faksa dal desátý gól v sezoně, pomohl ukončit domácí sérii Washingtonu

Hokejista Radek Faksa pomohl v NHL přerušit domácí sérii vítězství Washingtonu. Český útočník dal jeden gól, i díky němu vyhrál Dallas na ledě soupeře 4:2. Jednu asistenci si připsal David Pastrňák, ale Boston prohrál v Ottawě 2:4.

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa | Zdroj: Reuters

Capitals vyhráli na domácím ledě 15 zápasů v řadě a jsou nejlepším týmem celé NHL, jenže zápas proti Dallasu se jim od začátku nepovedl. Už po minutě a půl prohrávali, když první gól dotlačil za gólmana Holtbyho Devin Shore.

Brankář Washingtonu vydržel v kleci ani ne 6 minut. Po chvíli totiž domácí obrana při rozehrávce nepočítala s Radkem Faksa, kterému se po úspěšném napadání odrazil puk od těla k hokejce a zvýšil. Když za dalších 114 sekund dal Spezza gól na 3:0, Holtby odjel na střídačku.

S náhradníkem Grubauerem v zádech zahájili Capitals stíhací jízdu. Na Lehtonena vyslali celkem 44 střel, Backström a Oshie ale dostali Washington jen na dostřel, definitivní podobu výsledku ale dal Patrick Sharp ze Stars. Dallas zvítězil 4:2 a bojuje o pozice pro play-off.

Na postupovém třetím místě Atlantické divize se drží Boston, i když v přímém souboji prohrál v Ottawě 2:4. Svou bodovou sérii prodloužil v hlavním městě Kanady David Pastrňák, po jehož nahrávce dal Brad Marchand 30. gól v sezoně a snížil na 2:3, naděje Bruins na body ale utnul v poslední minutě Alexandre Burrows do prázdné branky.

NHL:
Washington - Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 36. Bäckström, 53. Oshie - 2. Shore, 25. Faksa, 26. Spezza, 59. Sharp. Střely na branku: 44:22. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Spezza (oba Dallas), 3. Oshie (Washington).

Winnipeg - San Jose 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 12. Morrissey, 60. Scheifele - 10. a 60. Pavelski, 48. Boedker. Střely na branku: 33:30. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Dell (San Jose), 2. Morrissey (Winnipeg), 3. Boedker (San Jose).

Tampa Bay - NY Rangers 0:1 v prodl.
Branka: 64. Zibanejad. Střely na branku: 38:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa), 2. Raanta, 3. Zibanejad (oba Rangers).

Ottawa - Boston 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 2. Brassard, 4. Pageau, 48. Hoffman, 60. Burrows - 19. Bergeron, 50. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.046. Hvězdy zápasu: 1. Phaneuf, 2. Karlsson, 3. Pageau (všichni Ottawa).

Vojtěch Adam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít