Havlát se trefil za Devils, Plekanec asistoval u obratu Montrealu

Hokejisté New Jersey si ve středečním utkání NHL připsali skalp obhájce titulu z Los Angeles. Na vítězství hostujících „Ďáblů“ 5:3 se jedním gólem podílel český útočník Martin Havlát. Do zápasových statistik se zapsal i Tomáš Plekanec. Ten připravil vítězný gól Montrealu, který otočil zápas v Columbusu a vyhrál 3:2.

Tomáš Plekanec (druhý zprava) se raduje z vítězného gólu na ledě Columbusu, na který přihrál Maxi Paciorettymu (vpravo) | Zdroj: ČTK

New Jersey bez nemocného Jaromíra Jágra v sestavě položili základ vítězství ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:1. Tři góly navíc vměstnali do pouhých 68 vteřin.

Havlát vstřelil svou čtvrtou branku v sezoně v polovině zápasu, kdy střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy zvýšil vedení Devils na 3:1.

Montreal na ledě Columbusu ještě devět minut před závěrečnou sirénou prohrával 0:2, ale poté dokázal během necelých čtyř minut využít hned tři přesilové hry. V 52. minutě snížil Pacioretty, o tři minuty později vyrovnal P. K. Subban a o dalších 59 vteřin už hosté vedli.

Svou druhou trefou v utkání dokonal obrat Canadiens Pacioretty, který usměrnil puk za záda gólmana Columbusu Bobrovského po Plekancově nahození. Dvaatřicetiletý kladenský odchovanec tak bodoval počtvrté v posledních pěti zápasech.

Bodově naprázdno tentokrát vyšel nejproduktivnější hráč zámořské soutěže Jakub Voráček. Jeho Philadelphia prohrála 0:1 na ledě Washingtonu. Výhru Capitals zařídil už po čtyřech odehraných minutách Chimera.

Výsledky NHL:

Columbus - Montreal 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Branky: 4. Connauton, 50. Johansen - 52. a 56. Pacioretty (na druhou Plekanec), 55. Subban. Střely na branku: 16:31. Diváci: 14 964. Hvězdy utkání: 1. Pacioretty, 2. Markov (oba Montreal), 3. Bobrovskij (Columbus).

Anaheim - Toronto 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26., 35. a 59. Perry, 13. Palmieri. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16 741. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Getzlaf, 3. Fowler (všichni Anaheim).

Washington - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 4. Chimera. Střely na branku: 26:21. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Holtby (Washington), 2. Zepp (Philadelphia), 3. Chimera (Washington).

Los Angeles - New Jersey 3:5 (0:1, 1:4, 2:0)
Branky: 22. Brown, 48. Gáborík, 60. Justin Williams - 20. a 29. Bernier, 30. Havlát (Eliáš), 31. Cammalleri, 38. Ryder. Střely na branku: 26:20. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Larsson (oba New Jersey), 3. McNabb (Los Angeles).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít