Ondřej Palát rozhodl prodloužení proti Pavelcovi, trefili se i Krejčí a Pastrňák

Noční souboj Tampy Bay s Winnipegem proti sobě svedl dva české reprezentanty. Šťastnější byl nakonec Palát, který na začátku prodloužení po krásné kombinaci prostřelil Ondřeje Pavelce. Davidové Krejčí s Pastrňákem přispěli góly k vítězství Bostonu. Třemi asistencemi se blýsknul Tomáš Plekanec, který se posunul do elitní desítky kanadského bodování.

Ondřej Palát se raduje z gólu v síti Ondřeje Pavelce

Ondřej Palát se raduje z gólu v síti Ondřeje Pavelce | Zdroj: Reuters

Potřetí za sebou se do branky Winnipegu postavil Ondřej Pavelec, kanadský tým přivítal silnou Tampu. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, především díky výkonu obou gólmanů. Nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V tom přisoudil druhý bod hostujícím hráčům Ondřej Palát, když mu již v první minutě prodloužení před prázdnou branku nahrál kapitán Steve Stamkos.

Boston v sestavě s Davidem Krejčím a mladíkem Pastrňákem zavítal do New Yorku na led nové haly v Brooklynu, kde od letoška hrají tamní Islanders. Oba Češi vstřelili v zápase po jedné brance. Krejčí si díky svému gólu do prázdné branky pojistil vedení v kanadském bodování NHL. Boston i díky nešťastnému vlastnímu gólu Marka Židlického zvítězil 5:3.

V nejlepší desítce produktivity Krejčího doplnil Tomáš Plekanec. Montreal proti Buffalu potvrdil pozici nejsilnějšího týmu soutěže a český centr se na jasné výhře 7:2 podílel třemi asistencemi. Gólovou nahrávku si připsal i Tomáš Fleischmann.

Prodloužení se diváci dočkali i v zápase Calgary – Detroit. V brance hostů dostal tentokrát před Petrem Mrázkem přednost Jimmy Howard. I přesto, že byl americký reprezentant vyhlášen druhou hvězdou zápasu, porážce 3:2 zabránit nedokázal. Na dvě ze tří branek v síti Detroitu přihrával Jiří Hudler.

Ve zbylých zápasech se nikdo z českých hráčů neprosadil. Za zmínku stojí hattrick ruského reprezentanta Kuzněcova, který dovedl Washington k vysoké výhře 7:4 na ledě kanadského Edmontonu. Hráči Los Angeles nedovolili v domácí aréně Carolině vstřelit ani gól a zvítězili jasně 3:0.

Výsledky NHL:

Buffalo - Montreal 2:7 (0:1, 2:3, 0:3)
Branky: 25. Moulson, 32. O'Reilly - 15. a 56. Weise (na první Fleischmann), 21. a 41. Gallagher (na první Plekanec), 34. Mitchell, 39. Markov (Plekanec), 52. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.214. Hvězdy zápasu: 1. Markov, 2. Gallagher, 3. Subban (všichni Montreal).

NY Islanders - Boston 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky: 15. Bailey, 16. Cizikas, 59. Hickey - 10. Connolly, 37. Kemppainen, 39. Pastrňák, 49. Spooner, 58. Krejčí. Střely na branku: 26:26. Diváci: 13.113. Hvězdy zápasu: 1. Kemppainen, 2. Spooner (oba Boston), 3. Cizikas (Islanders).

Calgary - Detroit 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 12. a 64. Giordano (na první Hudler), 59. Colborne (Hudler) - 8. Nyquist, 13. B. Smith. Střely na branku: 40:29. Diváci: 19.158. Hvězdy zápasu: 1. Giordano (Calgary), 2. Howard (Detroit), 3. Colborne (Calgary).

Edmonton - Washington 4:7 (2:3, 2:3, 0:1)
Branky: 11. Pouliot, 16. Klinkhammer, 21. McDavid, 35. Nugent-Hopkins - 4., 27. a 57. Kuzněcov, 13. Bäckström, 20. Johansson, 30. Burakovsky, 32. Justin Williams. Střely na branku: 23:26. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Justin Williams (oba Washington), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Winnipeg - Tampa Bay 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 17. Ehlers, 31. Stafford, 42. Wheeler - 13. Coburn, 28. Paquette, 32. Naměstnikov, 61. Palát. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Paquette, 2. Hedman (oba Tampa), 3. Ehlers (Winnipeg).

Los Angeles - Carolina 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. a 58. Toffoli, 49. Kopitar. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Martinez, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít