V brněnské nemocnici u sv. Anny vydali první recept na léčebné konopí

28. května  2015 v 09:32  
V Brně je možné získat recept na léčebné konopí, vydává ho Fakultní nemocnice u sv. Anny (ilustrační foto) - Foto: Martina Pelcová

V Brně je možné získat recept na léčebné konopí, vydává ho Fakultní nemocnice u sv. Anny (ilustrační foto)Foto: Martina Pelcová

Brněnská Fakultní nemocnice u sv. Anny jako první v Česku předepisuje léčebné konopí. Svůj recept už si tam vyzvedl první pacient. Léčba konopím je legální od roku 2013, předepisovat ho ale může jen několik lékařů. V Brně recepty můžou získat pacienti Centra pro léčbu bolesti.

„Jednak je to vaporizér, kdy pacient inhaluje páry, druhá cesta použití je polykáním přes trávicí trakt,“ jmenuje povolené způsoby užívání léčebného konopí Radovan Hřib z Centra pro léčbu bolesti svatoanenské nemocnice. 

Jeho kolega Marek Hakl říká, že o léčebné konopí mají pacienti velký zájem, varuje ale, že není všelékem. 

„Velmi dobrý efekt má jako přídavný lék například u chronických bolestí, kdy pomáhá odstraňovat nežádoucí účinky. Jsou pacienti, kterým pomůže velmi dobře, ale stejně tak jsou pacienti, kterým nepomůže,“ upozorňuje. 

Nemocnice zajistí i dodání předepsaného léku.  

Léčebné konopí - Foto: Michal Jindra

Léčebné konopíFoto: Michal Jindra

Autor:  Martina Pelcová, Simona Bartošová
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  v ulici Těšnovský tunel v obci Praha; ve směru z Prahy 8 na Prahu 1, tunel uzavřen, Od 28.05.2016 23:35 Do 29.05.2016 00:35, tunel uzavřen; z důvodu opravy DZ.
  Od 28.5.2016 23:30 do 29.5.2016 00:10; D6 - 6km na trase Praha - Nové Strašecí; před sjezdem na Jeneč směr KV; příčiny zdržení odstraněny; na místo PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace