Chyba připravila deblkanoisty o medaili, Kašpar se Šindlerem skončili osmí

Jonáš Kašpar a Marek Šindler přišli o zlato tři branky před cílem - Foto:  ASC Dukla

Jonáš Kašpar a Marek Šindler přišli o zlato tři branky před cílemFoto:  ASC Dukla

Tři branky zbývaly Jonáši Kašparovi a Marku Šindlerovi do cíle olympijského závodu, pak ale přišla osudová chyba. Po převrácení háčka a čtyřech třestných vteřinách Češi přišli o olympijsou medaili. Vyhráli slovenští bratranci Škantárovi.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler chybovali také v závěru semifinálové jízdy a díky dvěma dotykům postupovali z druhého místa. Jenže ve finále přišla na poslední protivodné brance ještě větší chyba. 

„Ani nevím, co se stalo. Zřejmě jsme do brány přijeli moc natěsno. A kdy jsme se uhýbali, abychom předešli dotyku, udělali jsme špatný náklon a takhle to dopadlo,“ popsal rozhodující moment Marek Šindler.  

Češi museli po poslední protivodě provést eskymácký obrat a nevyhli se penalizovanému dotyku branky. Další dvouvteřinová penalizace přišla vzápětí. 

Češi přitom měli finále rozjeté výborně. Po pomalejším začátku si vytvořili více než vteřinový náskok na slovenské brantrance Škantárovy. Ti ale konec tratě v areálu Deodoro zajeli čistě. 

Slovenská posádka tak po dvou bronzových medailích z předchozích olympijských her slaví první zlato. Druzí skončili Britové David Florence a Richard Hounslow, třetí Francouzi Guthier Klauss a Matthieu Peche. 

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Kanoistika - slalom:
Muži - C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 101,58 (0 tr. sekund), 2. Florence, Hounslow (Brit.) -0,43 (0), 3. Klauss, Péché (Fr.) -1,66 (0), 4. Anton, Benzien (Něm.) -2,00 (0), 5. Szczepanski, Pochwala (Pol.) -3,39 (0), 6. Kuzněcov, Larionov (Rus.) -5,12 (0), 7. Božič, Taljat (Slovin.) -6,15 (2), 8. Kašpar, Šindler (ČR) -6,77 (4). 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace