Zprávy → Tenis12. listopadu  2016 v 19:39

Finále Fed Cupu je po prvním dni vyrovnané. Kvitová na vítězství Plíškové nenavázala, podlehla Garciaové

Petra Kvitová na Caroline Garciaovou v první sadě nestačila - Foto:  ČTK

Petra Kvitová na Caroline Garciaovou v první sadě nestačilaFoto:  ČTK

Česká dvojka Petra Kvitová mohla ve finále Fed Cupu ve francouzském Štrasburku přidat druhý bod. Po vydřeném vítězství Karolíny Plíškové proti Kristině Mladenovicové v téměř čtyřhodinové třísetové bitvě ale prohrála s Caroline Garciaovou 6:7, 3:6.

Úvodní sada mezi Kvitovou a Garciaovou byla vyrovnaná, ačkoli česká hráčka šla do zápasu v roli favoritky.

Obě tenistky si držely svá podání, každá z nich ztratila v prvním setu jen jedno. Francouzka odskočila Kvitové na dva gamy, když šla do vedení 4:2, ale rodačka z Bílovce si posléze ztracený servis vzala zpět.

Zápas tak pokračoval v úvodní sadě do tie-breaku, v němž byla úspěšnější domácí Garciaová. Vyhrála ho 8:6.

Druhý set zahájila Kvitová vydařeně, když hned Garciaovou připravila o servis, jenže Francouzka ji to hned ve druhém gamu oplatila.

Stejná situace se pak opakovala za stavu 4:2 pro domácí tenistku, která nakonec porazila Kvitovou ve druhém setu 6:3.

Češky ve Francii usilují o pátý triumf v týmové soutěži od roku 2011. Svěřenkyně nehrajícího kapitána Petra Pály potřebují k zisku titulu ve Štrasburku vyhrát ve třech zápasech. První bod zajistila Karolína Plíšková, jejíž soupeřkou byla Kristina Mladenovicová, Caroline Garciaová pak ale vyrovnala.

Fedcupové finále bude pokračovat v neděli duely Garciaová-Plíšková, Mladenovicová-Kvitová a čtyřhrou Alizé Cornetová, Pauline Parmentierová-Lucie Hradecká, Barbora Strýcová.

Autor:  Radek Šamša