Dakarský deník 2 – zkažený Silvestr Josefa Macháčka

1. leden 2012

Jako na jeden ze svých nejsmutnějších Silvestrů bude na ten s letopočtem 2011 vzpomínat Josef Macháček – pětinásobný vítěz rallye Dakar na čtyřkolce. Den před startem rallye se totiž od pořadatelů dozvěděl, že on a jeho šest soupeřů nebudou vpuštěni do závodu v oficiální klasifikaci čtyřkolek.

Úpravy na jejich strojích jsou prý tak zásadní, že neodpovídají technickým předpisům. Silvestr tak Josef Macháček a spol. strávili sepisováním oficiálního protestu.

„Jsem tu kvůli závodění a chci dojet svůj poslední Dakar do cíle. Ovšem že má kariéra za řidítky čtyřkolky skončí tímto způsobem, to jsem opravdu nečekal,“ říká Macháček.

Pětinásobný dakarský vítěz totiž připravuje buginu, se kterou měl jet už letošní Dakar. Jenže konstrukční problémy odložily tento projekt na příští ročník, a tak se rozhodl to naposledy zkusit na své oblíbené čtyřkolce, kterou si zásadně staví vlastníma rukama.

Snad ještě žije naděje, že komisaři protest uznají a že především argentinským soupeřům na čtyřkolkách, kteří mají být podle zákulisních informací v pozadí této události, Josef Macháček ukáže, jak se rozhodují závody přímo na trati. Dozvědět bychom se to měli ještě dnes, tedy na Nový rok. Třeba přinese hned jeho první den do českého tábora dobré zprávy.

autor: jař
Spustit audio